Dėl pusiaukelės namų projekto Domeikavos seniūnijoje

Lapkričio 8 d. Domeikavoje įvyko Lietuvos kalėjimų tarnybos (LKT) ir Lietuvos probacijos tarnybos (LPT) atstovų susitikimas su vietos bendruomene, kuriame buvo pristatytas šioje seniūnijoje (Stumbro g. 3, Šakių km., Kauno r.) planuojamų pusiaukelės namų projektas, taip pat kalbėta apie galimybes tame pačiame pastate įkurdinti Kauno regiono probacijos tarnybą.

Kauno rajono savivaldybė 2021 m. kovo 24 d. yra gavusi Lietuvos kalėjimų departamento (dabar – Lietuvos kalėjimų tarnyba) prie LR Teisingumo ministerijos prašymą padėti surasti tinkamas patalpas pusiaukelės namams. Išnagrinėję prašymą atsakėme, kad Kauno rajono savivaldybė tokių patalpų neturi.

Mūsų žiniomis, patalpas Stumbro g. 3, Šakių kaime projekto organizatoriai įsigijo iš privačių asmenų.

Pusiaukelės namus planuojama įkurdinti netoli ugdymo įstaigų, todėl gyventojams kilo nerimas dėl savo, vaikų ir turto saugumo. Po peticija surinkti keli tūkstančiai parašų prieš tokios įstaigos steigimą šioje vietoje.

Trečiadienį vykusiame susitikime su bendruomene projekto organizatoriai į dalį klausimų atsakė, tačiau kai kurie teisiniai aspektai liko neaiškūs, todėl kreipiausi į LR teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską ir Lietuvos kalėjimų tarnybos direktorių Virginijų Kulikauską, prašydamas juos paaiškinti situaciją.

- Koks planuojamų steigti pusiaukelės namų teisinis statusas ir pavadinimas?

- Ar pusiaukelės namai bus steigiami kaip atskira Lietuvos  kalėjimų  tarnybos įstaiga, padalinys ar kita?

- Koks teisės aktas (-ai) (įskaitant Teisingumo ministro įsakymus, direktoriaus įsakymus ir kt. priimtus teisės aktus) reglamentuoja pusiaukelės namų steigimo procedūras ir tvarką?

- Kokie reikalavimai nustatyti pusiaukelės namų steigimui? Ar šiuo atveju buvo laikomasi nustatytų procedūrų?

- Ar pusiaukelės namų projektas privalo būti derinamas su bendruomene, jei taip, kokios procedūros tam numatytos ir kada jos turi būti atliktos? Ar visuomenė buvo tinkamai ir laiku informuota apie šį projektą?

- Ar reikia savivaldybės pritarimo (sutikimo) įgyvendinant pusiaukelės namų projektą?

- Kokios paskirties pastate (-uose) pusiaukelės namai gali vykdyti savo veiklą, ar tik specialiosios paskirties pastatuose, ar ir kituose? Ar Lietuvos valstybei nuosavybės teise priklausantis ir Lietuvos kalėjimų tarnybos valdomas pastatas Stumbro g. 3, Šakių k. Domeikavos sen. yra specialiosios paskirties pastatas?

- Ar rengiant ir įgyvendinant planuojamą projektą buvo atliktas teisinio reguliavimo poveikio vertinimas, ar buvo vertinamas pusiaukelės namų poveikis vietos bendruomenei, socialinei aplinkai ir kitoms sritims, įvertinant galimas rizikas ir sukuriamą naudą?

Valerijus Makūnas, Kauno rajono savivaldybės meras


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė