Ant Kauno rajono garbės pakylos „-“ trys žymios moterys ir jaunieji talentai

Minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Raudondvario menų inkubatoriuje Kauno rajono savivaldybės garbės ženklais pasipuoš Pakaunės kraštui nusipelnę asmenys, o scenoje susiburs jaunųjų talentų žvaigždynas.

Šį kartą III lygio Kauno rajono garbės ženklus Kauno rajono meras Valerijus Makūnas įteiks trims moterims.

Už sėkmingą jaunųjų talentų ugdymą ir ilgametį pedagoginį darbą bus apdovanota Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos pradinių klasių mokytoja Rasa Kazakevičienė. Pedagogė nuolat domisi švietimo naujovėmis ir taiko šiuolaikines technologijas. Mokinių, tėvų ir visos bendruomenės gerbiama mokytoja vykdo kasmetinius projektus „Mano gimtinė Lietuva“, „Draugystės pilis“, „Ugniukai“, „Mano seneliai“. Jos ugdytiniai – rajono ir respublikinių  konkursų, viktorinų bei olimpiadų laimėtojai.

Trečio lygio garbės ženklas taip pat bus įteiktas Vidimantai Kazimierai Poškaitienei. Už aktyvią kraštotyrinę veiklą ir kultūros paveldo puoselėjimą apdovanojama moteris daug metų rūpinosi Ežerėlio kultūriniu gyvenimu. Už nuopelnus kraštotyrai ir paminklų apsaugai 1984 m. buvo apdovanota medaliu, išrinkta Garbės kraštotyrininke. V. K. Poškaitienė sudarė ir išleido dešimtis informacinių leidinių apie Pakaunės kraštą.

Trečioji nominantė – žurnalistė Jolanta Šarpnickienė. Garbės ženklas jai bus įteiktas už atliktą pilietinę pareigą ginant Lietuvos laisvę. Girionyse gyvenanti žurnalistė – Sausio 13-osios „balsas“. Nutilus Vilniaus radijui ir televizijai, po 40 sekundžių prabilo Sitkūnų radijo perdavimo stotis. Čia dirbusi Jolanta ištarė žodžius: „Dėmesio! Kalba Lietuvos radijas. Pranešame, kad reguliarios Lietuvos radijo programos grubiu karinės prievartos būdu nutrauktos. Apie tai informuojame Lietuvos žmones, Europos ir viso pasaulio tautas“. Jau tą pačią sausio 13-osios naktį iš Lenkijos, Čekijos, Suomijos, vėliau ir iš kitų Europos šalių sulaukta žinių, patvirtinančių, kad pasaulis žino, kas vyksta Lietuvoje. J. Šarpnickienė be pertraukos eteryje išbuvo 7 valandas.

Šiemet iškilmingame minėjime Raudondvaryje bus įvairių staigmenų. „Visų išduoti nenorime, galiu pasakyti tik tai, kad scenoje išvysime televizijos projekto „Lietuvos talentai“ dalyvius iš Kauno rajono“, – sakė Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė.

Raudondvario menų inkubatoriaus scenoje žiūrovai pamatys aštuonerių metų Faustą –  vieną ryškiausių projekto žvaigždžių iš Noreikiškių. Mergaitė konkurse atliko Antonijaus Vivaldžio kūrinio „Keturi metų laikai“ ištrauką, kuri teisėjus privertė ploti atsistojus. Šį kūrinį išgirs ir Raudondvario menų inkubatoriaus svečiai.

Savo talentą demonstruos ir kitas projekto dalyvis – septyniolikmetis akordeono virtuozas Algirdas Vaičaitis iš Jurginiškių kaimo. Scenoje taip pat pasirodys Garliavos meno mokyklos talentai, Raudondvario hiphopo šokėjai.

Patriotines dainas gimtajam kraštui dovanos kito televizijos projekto „Lietuvos balsas“ dalyvė vandžiogalietė Dagna. Renginio dalyvius kalbins iš Vilkijos kilęs aktorius Eimutis Kvoščiauskas.

Po iškilmingo minėjimo Raudondvario menų inkubatoriuje bus atidaryta skulptoriaus Stasio Žirgulio darbų paroda.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė