Ant Netonių kalno bus įamžinta Lietuvos sklandytojų istorija

Gegužės 26 d. 13 val. ant sklandytojų lopšiu vadinamo Netonių kalno (Raudondvario sen.) susirinks Lietuvos aviacijos veteranai ir atidengs pirmosioms Lietuvoje skraidyklių varžyboms skirtą paminklinį akmenį.

Dalyvaus Kauno rajono savivaldybės ir Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai. Pagerbti įamžinamą istorijos puslapį atskris jaunosios kartos aviacijos sporto entuziastai Ieva Liekytė ir Lukas Liekis.

Netoniai yra aukščiausia skraidavietė Lietuvoje, tinkama skrieti šlaito antvėjyje. Sklandytojų šlaitu dar vadinama vieta glaudžiai siejasi su Lietuvos oreivystės istorija. Parasparnininkai ir sklandytojai šią vieta vadina tobula, nes nuo jos galima ne tik pasigrožėti įspūdingais vaizdais, bet ir saugiai pakilti bei nusileisti. Čia treniruojasi KTU skraidyklių ir parasparnių klubo „Skrydis“ nariai.

Kauno rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu, patikėjimo teise valdančiu teritoriją, yra pradėjusi šlaito tvarkymo darbus, prižiūri skraidyklių nusileidimo aikštelę. Kalno papėdėje nutiestas dviračių takas, ateityje planuojama įrengti laiptus į kalną.

Lietuvos sklandymo veteranas Juozapas Romas Liekis pasakojo, kad tarpukariu pietinis Netonių Nemuno šlaitas veikė kaip viena iš pagrindinių respublikos sklandymo bazių. Čia 1977 m. gegužės mėn. įvyko pirmosios Lietuvoje skraidyklių varžybos.

Būtent ant Netonių kalno prasidėjo Lietuvos skraidyklių sporto istorija. Apie tai renginyje plačiau papasakos Kauno aviacijos veteranų sąjungos pirmininkas Saulius Prielgauskas.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijis Makūnas teigė, kad Netonių kalną planuojama tvarkyti pasitelkus vietos bendruomenę ir partnerius iš Myslibužo (Lenkija), kur yra įamžinta S. Dariaus ir S.Girėno žūties vieta.

Ateityje ant Netonių kalno planuojama pastatyti skulptorės Natalijos Luščinaitės-Krinickienės skulptūrą „Lietuvos sakalai“, kurią pasiryžusi padovanoti skulptorės dukra Aleksandra Orlova. Šis meno kūrinys būtų matomas abiejuose Nemuno krantuose.

***

KAS. Lietuvos sklandymo istorijos įamžinimas atidengiant paminklinį akmenį.

KADA. Renginio pradžia 13 val.

KUR. Ant Netonių kalno (Raudondvario seniūnija).


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė