Aplankė stovyklautojus

Labdaros ir paramos fondas „Algojimas” ir vasaros metu nepamiršta svarbiausios savo misijos dalies – neįgalaus vaiko ir jo šeimos integracijos į visuomenę. Fondas jau ketvirtus metus į nemokamas vasaros stovyklas „Spalvota vasara sodybose“ kviečia šeimas, auginančias neįgalius vaikus. Dvi stovyklos pamainos įvyks Raudondvario seniūnijoje „Onupio“ sodyboje. Pirmoji stovykla, kurioje dalyvavo neįgalūs ikimokyklinio amžiaus vaikai, šiandien jau baigia darbą. Liepos 19 d. stovyklautojus aplankė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė ir Raudondvario seniūnė Daiva Bulotienė. Atvyko su lauktuvėmis – ledais, vaisiais ir saldainiais.

Kadangi vaikučiai tuo metu miegojo, viešnios bendravo su labdaros ir paramos fondas „Algojimas” vadove Aušra Stančikiene ir projektų vadove Lolita Zagurskaite. A. Stančikienė apgailestavo, kad šiemet pavyko pritraukti mažiau lėšų, todėl rengiamos tik trys (pernai – šešios) stovyklos pamainos, todėl stovyklauti galės gerokai mažiau vaikų. „ Gavome 400 paraiškų, galime patenkinti tik mažą jų dalį. Prioritetas teikiamas to rajono, kuriame rengiama stovyklos pamaina, vaikučiams, todėl vasarą paįvairinti galės dešimt Kauno rajono neįgaliųjų“, – sakė A. Stančikienė.

Šiam „Algojimo“ projektui įgyvendinti Kauno rajono savivaldybė skyrė 1200 litų. Kitą dalį – 10 800 litų- finansavo valstybė. Iš viso šiais metais socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams Savivaldybė skyrė 26 tūkstančius litų.

Pirmą kartą tokioje stovykloje dalyvaujanti Indrė, auginanti šešerių metų sūnų, sakė, kad labai džiaugiasi atsiradusia galimybe. „ Paslauga organizuota labai kokybiškai, kūrybingai, daug dėmesio skiriama vaikučiams. Kadangi stovykloje dirba savanoriai studentai, liko laiko ir mamų saviraiškai, bendravimui, gavome tikrai naudingų žinių ir informacijos“, – pasakojo moteris.

Mažiesiems labai patiko leisti žibintus, prie sodybos esančiame tvenkinyje plukdyti laivelius ir kiti užsiėmimai. Nors stovyklautojų nelepino geras oras, jie spėjo pasimėgauti kaimo ramybe ir tyla.

„Spalvota vasara sodybose” – tai kūrybiškumo ir tolerancijos ugdymo stovyklų ciklas, vykstantis jau ketvirtus metus. Stovyklas jungia bendra idėja ir programa, profesionalių vadovų, motyvuotų ir specialiai apmokytų savanorių komanda. Čia visi žaisdami, kurdami, sportuodami puikiai praleidžia dieną, atrandami talentai, o bendraujant su draugais tampama laisvesniais, tolerantiškesniais, draugiškesniais, įgyjama pasitikėjimo savimi.

Stovykla neįgaliam vaikui ir vienam jį slaugančiam/prižiūrinčiam asmeniui – NEMOKAMA. Kiti šeimos nariai gali stovyklauti už simbolinę kelialapio kainą – 250 Lt. Kita pamaina rengiama liepos 23 – 27 d. Klaipėdos rajone esančioje sodyba „Strykis“, o liepos 30 – rugpjūčio 03 d. stovyklautojai vėl klegės „Onupyje“.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė