„Baltijos miškų“ parodoje Girionyse „-“ daug renginių visai šeimai

Ketvirtadienį Girionyse (Kauno r.) prasidėjo tris dienas truksianti tarptautinė paroda „Baltijos miškai 2016“. Šiemet ji skirta ne tik miškininkams, verslininkams, bet ir visai šeimai.

Parodoje naujausius pasiekimus ir techniką pristato ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos atstovai. Miškų paroda – tai puiki galimybė pabendrauti, sužinoti miškininkystės naujoves, apžiūrėti šiuolaikinę techniką, išgirsti naudingų patarimų, pasidalyti gerąja patirtimi ir, žinoma, ką nors nusipirkti.

Į parodos atidarymą atvyko Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas, Ministro pirmininko patarėja Jūratė Juozaitienė, Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis. Svečiai dalyvavo žemės meno instaliacijoje – iš sausų šakų, kankorėžių, žievės, šaknų ir kitų gamtos objektų dėliojo Lietuvos žemėlapį.

Be profesionalams skirtų paskaitų ir seminarų, vyks naujausios miškų technikos demonstravimas, medienvežių vairuotojų, pjūklininkų varžybos. “Į jas kviečiame dalyvauti tik profesionalus. Laimės tas, kas greičiausiai ir tiksliausiai nuleis medį benzininiu pjūklu”, – sakė vienas parodos organizatorių Dainius Šeronas.

„Džiugu, kad šiemet parodoje suplanuota daug edukacinių renginių vaikams ir visai šeimai.  Ąžuoliukų sodinimas, galimybė pajodinėti, žemės meno instaliacijos, pamokos gamtoje – visa tai sutelkia bendruomenę ir dar labiau suartina mus visus su gamta“ – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Meras tvirtino, kad Girionys – ideali vieta tokioms parodoms. Seniūnijoje gausu miškų, čia įsikūręs Kauno marių regioninis parkas, netoli driekiasi unikalus Arlaviškių slėnis, įspūdingos šlaitų atodangos, senas miškininkystės tradicijas puoselėja Dubravos eksperimentinė miškų urėdija.

Programoje „Miškas vabzdžių apsuptyje“ moksleiviai bus supažindinti su miškus pažeidžiančiais veiksniais, vabzdžiais kenkėjais, ligų sukėlėjais, taip pat su miškui naudingais organizmais ir jų apsauga. Suaugusieji bus pakviesti pasikalbėti apie vaistažoles ir sužinoti, kokių jų galima rasti Kauno rajone esančiuose miškuose. Taip pat bus galima dalyvauti žygyje, kuriame bus tyrinėjami augalai.

Šeštadienį Kauno rajono gyventojai ir svečiai nuo 10 iki 14 val. kviečiami sodinti Šeimų ąžuolyną. Sodinukų už nedidelę kainą bus galima nusipirkti parodoje.

Į parodą keleivius nemokamai veš 46A maršruto autobusai. Gegužės 19 ir 20 d. iš Kauno geležinkelio stoties autobusai pajudės: 10.27 val., 12.16 val., 14.17 val. Gegužės 21 d. iš Kauno geležinkelio stoties 46A autobusas važiuos: 10.20 val., 11.45 val., 13.30 val., 14.52 val.

Parodą „Baltijos miškai“ rengia žurnalas „Miškai“ kartu Aplinkos ministerija, Generaline miškų urėdija, Kauno rajono savivaldybe bei Kauno miškų ir kraštotvarkos inžinerijos kolegija.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė