Darbo vietas kuriančioms Kauno rajono įmonėms „-“ mokesčių lengvatos

Kauno rajone veikianti bendrovė „Saulės pilys“ atleista nuo  žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių, o „Garliavos duonos“ kepykla – nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

Tokį sprendimą priėmė šiandien posėdžiavusi Kauno rajono savivaldybės taryba. „Norime skatinti verslumą, be to, svarbu, kad atsirastų naujų darbo vietų mūsų krašto žmonėms“, – tvirtino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Sprendimas priimtas 19 balsų dauguma. Balsavime nedalyvavo 5 Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai, partijos „Tvarka ir Teisingumas“ atstovas Saulius Davainis ir liberalė Dalytė Rudzevičienė susilaikė.

Kauno rajone nedarbas liepos 1 d. siekė 6,8 proc. ir buvo mažiausias apskrityje. Vis dėlto tai yra opi problema, todėl rajono savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, skatinantį įdarbinti daugiau vietos gyventojų.

Juo remiantis, naujos įmonės gali būti tris metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių. Verslininkams keliama sąlyga: įmonėje turi dirbti daugiau kaip pusė Kauno rajone gyvenamąją vietą deklaravusių darbuotojų.

Petro Niuniavos vadovaujama „Garliavos duona“ pernai įsikūrė šiuolaikiniame pastate vakariniame Garliavos pakraštyje, šalia automagistralės „Via Baltica“. Bendrovėje darbuojasi kelios Niuniavų kartos: Petro žmona Gema tvarko buhalteriją, žentas Andrius Raila – direktorius, dukra Jurgita Gaidė tikrina produkcijos kokybę, o vaikaičiai reklamuoja produkciją.

“Garliavos duona” rinkai tiekia daugiau kaip 70 pavadinimų duonos ir konditerijos gaminių. Įmonėje dirba 76 darbuotojai. Iš jų – 43 Kauno rajono gyventojai.

Ingridai ir Vytautui Labutinams priklausanti UAB ,,Saulės pilys“ valdo Babtų seniūnijoje esantį laisvalaikio ir konferencijų centrą „Siesta“. Dauguma iš 14-os centro darbuotojų – taip pat Kauno rajono gyventojai.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas, vertindamas dešimt įvairių savivaldos sričių, Kauno rajono savivaldybei trejus metus iš eilės skiria daug balų. 2012 metais sudarytame Lietuvos savivaldybių indekse ji buvo antra, o 2011 ir 2013 metais – pirma. Ekspertai teigiamai vertina Kauno rajono vadovų  pastangas kurti naujas darbo vietas, palankią investicijoms aplinką, mokesčių politiką.

 Kuriantiems darbo vietas A

Kuriantiems darbo vietas 2 A

Kuriantiems darbo vietas 3 A


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė