Ekspertai Kauno rajono savivaldybei skyrė daugiausia balų

Tarp 53 ne miesto savivaldybių šiemet geriausiai įvertintas Kauno rajonas, surinkęs 68,4 balo iš 100 galimų. Tai parodė kasmet Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) skelbiamas Lietuvos savivaldybių indeksas. 

Surinktų balų skaičiumi Kauno rajono savivaldybė aplenkė 7 didžiųjų miestų grupėje pirmą vietą užėmusią Klaipėdą (67,3 balo).

Tyrimas vertina, kiek savivaldybėse užtikrinama žmonių laisvė rinktis paslaugas ir jų tiekėją bei patiems imtis veiklos. Taip pat – kaip efektyviai panaudojami iš mokesčių surinkti pinigai, užtikrinamos sąlygos verslui, savivaldybės funkcijoms vykdyti pasitelkiamas privatus sektorius.

„Savivaldybės savo sprendimais gali ir pagerinti, ir pabloginti gyventojų bei verslo sąlygas. Statistika rodo, kad tose Lietuvos savivaldybėse, kuriose daugiau investicijų, yra mažesnis nedarbas, gyventojai uždirba daugiau ir yra mažiau priklausomi nuo socialinių pašalpų“, – pastebėjo LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Iš rajonų savivaldybių pirmaujantis Kauno rajonas gerai įvertintas investicijų srityje. Kauno rajono savivaldybės taryba yra priėmusį nutarimą, kuriuo įmonės, įdarbinusios daugiau kaip 50 proc. savivaldybės teritorijoje registruotų darbuotojų, tris metus atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos ir turto mokesčių. Verslo liudijimas Kauno rajone kainuoja 120 litų yra vienas pigiausių šalyje.

„Spręsdami gyventojų problemas stengiamės bendradarbiauti su verslu, mažinti biurokratinę naštą. Malonu, kad ekspertai pastebi mūsų pastangas. Žinoma, aukštas reitingas nereiškia, kad neturime problemų: kaip ir daugelis savivaldybių, turime skolų, vis dar tenka mokėti daug socialinių pašalpų“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Teigiamai įvertinta savivaldybės administracijos veikla ir turto valdymas. Kauno rajono savivaldybė turi 1 253 kv. m. nenaudojamų pastatų ploto, kai vidutiniškai savivaldybėse nenaudojamas plotas siekia 9 057 kv. m.

Geriausiųjų  penketuką (iš 53-ių ne miestų savivaldybių) sudaro Kauno r. (68,4), Plungės r. (62,6), Druskininkų r. (62,2), Mažeikių r. (61,7), Kėdainių  r. (61,5) savivaldybės.

7-ių miestų savivaldybių reitingą pradeda Klaipėdos miestas (67,3 balo iš 100 galimų). Toliau rikiuojasi Vilniaus m. (62,8 balo), Panevėžio m. (59,7 balo), Kauno m. (56,9), Šiaulių m. (52,9), Palangos m. (51,3), Alytaus m. (48,8).

Indekse buvo vertinama 10 gyventojams ir investuotojams aktualiausių savivaldybės veiklos sričių:  komunalinio ūkio, transporto, švietimo, sveikatos, socialinės rūpybos, investicijų ir plėtros, mokesčių, savivaldybės administracijos, turto valdymo ir biudžeto.

Savivaldybių indekso lentelėse Kauno rajono savivaldybė ir ankstesniais metais užimdavo aukštas pozicijas: pernai ji buvo antra, o 2011 metais – pirma.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė