G. Paluckas: Kauno rajono socialdemokratų idėjas reikia kelti į nacionalinį lygmenį

„Socialdemokratų vadovaujama Kauno rajono savivaldybė daugelyje sričių galėtų būti sektinu pavyzdžiu visai Lietuvai. Ypač požiūriu į švietimą, kultūrą, darbo vietų kūrimą. Kaip tik šioms sritims teikiame prioritetus ir savo rinkimų programoje“, – kalbėjo ketvirtadienį Kauno rajone apsilankęs Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Šis politiko vizitas – sudėtinė Tūkstančio miestelių turo dalis artėjant LR Seimo rinkimams.
Kartu su skyriaus pirmininku Valerijumi Makūnu ir Kauno rajonui Seime atstovauti pasiryžusiais kandidatais Raminta Popoviene (Raudondvario apygarda), Pauliumi Visocku (Garliavos apygarda), Violeta Boreikiene, Antanu Nesteckiu bei Šarūnu Šukevičiumi aplankyta Piliuona, Margininkai, Garliava, Domeikava, Vilkija, Raudondvaris.

„Mes irgi kalbame apie gerovės valstybę, bet ji turi prasidėti ne nuo išmokų dalijimo, o nuo civilizuoto, Skandinavijos šalyse seniai įgyvendinto principo: visi, kas gali dirbti, privalo dirbti. Vyriausybės uždavinys – skatinti darbo vietų kūrimą“, – pabrėžė G. Paluckas.

Eidami į rinkimus socialdemokratai iškėlė ambicingą uždavinį – per kadenciją sukurti 200 tūkst. naujų darbo vietų. Kaip kuriamos darbo vietos provincijoje, svečias galėjo įsitikinti Margininkų kaime įsikūrusiame Audriaus Banionio ūkyje. Čia ne tik auginami mėsiniai galvijai, kiaulės, plėtojamas pieno ūkis, daržininkystė, bet ir beveik viskas perdirbama: kepami duonos gaminiai, spaudžiami sūriai, gaminamos dešros, žlėgtainiai, kiti produktai.

A.Banionis yra bene didžiausias aplinkinių kaimų darbdavys. „Valstybė turi palaikyti vietos gamintojus, tada žmonėms reikėtų mažiau lankytis prekybos centruose, jie galėtų įsigyti kokybiškų maisto produktų vietoje“, – pastebėjo V. Boreikienė.

Šiuolaikiškai rekonstruota Piliuonos gimnazija – atsakingo požiūrio į švietimo tinklo pertvarką pavyzdys. „Savivalda yra ne verslas, o socialinis modelis, čia ne viskas matuojama pinigais. Galima sakyti, kad didelės investicijos neapsimoka, bet puikiai suprantame: jei miestelyje neliks gimnazijos, jis bus pasmerktas merdėti, čia nenorės likti jauni žmonės“, – kalbėjo V. Makūnas.

Meras apgailestavo, kad naikinami Lietuvos pašto skyriai, nyksta paštininko profesija. „Paštininkas atlikdavo daug socialinių funkcijų: ne tik atnešdavo laikraščių, laiškų, bet ir perduodavo naujienas, nupirkdavo vaistų senyvo amžiaus žmonėms, pabendraudavo“, – prisiminė V. Makūnas.

Garliavoje įsikūrusi tekstilės įmonė „Garlita“ pasaulyje garsėja inovatyviais gaminiais. Įmonės vadovas Juozas Martikaitis visada veidu atsigręžęs į vietos bendruomenę, jis – kultūros renginių rėmėjas, mecenatas. Verslininkas tvirtino, kad jam pavyko į Lietuvą pritraukti du stambius užsienio investuotojus.

. Makūnas pabrėžė, kad tokie verslininkai kaip J. Martikaitis yra didžiulė atspirtis savivaldai ir visai valstybei. „Jie kuria gerovę ne tik sau, bet ir daugybei žmonių“, – pabrėžė meras.

Garliavos sporto centre ir Domeikavos laisvalaikio salėje socialdemokratų komanda su šių įstaigų darbuotojais diskutavo apie galimybes gerinti švietimo ir kultūros darbuotojų padėtį. „Daug metų dirbau švietime, todėl gerai žinau visus šiuos skaudulius. Jei pateksiu į Seimą, tikrai kelsiu šias problemas“,- žadėjo P. Visockas.

Socialinių paslaugų centro darbuotojams G. Paluckas pristatė savo sumanymą įvesti keturių darbo dienų savaitę slaugytojoms, socialiniams darbuotojams ir kitų sunkaus darbo reikalaujančių profesijų atstovams, jiems mokant visą atlyginimą.

„Mes už tai, kad būtų labiau girdimas bendruomenių balsas, kad būtų pasirūpinta labiausiai pažeidžiamomis visuomenės grupėmis. Mes – už visiems teisingą Lietuvą!”,- pabrėžė R. Popovienė, kurios pastangomis praėjusią kadenciją buvo priimti teisės aktai, didinantys socialinių ir medicinos paslaugų prieinamumą, paramą šeimoms, televizijoje atsirado vertimai į gestų kalbą.

Į Raudondvarį išsakyti savo minčių susirinko bendruomenių lyderiai. Užliedžių bendruomenės pirmininkė Laima Pilipavičienė įsitikinusi, kad būtina keisti Bendruomenių įstatymą. Kauno rajono bendruomeninių organizacijų (KRBOS) pirmininkė Eglė Juozapavičienė apgailestavo, kad bendruomenėms finansavimas skiriamas ne pagal jų aktyvumą, o pagal gyventojų skaičių.
G. Paluckas taip pat akcentavo, kad bendruomenės yra svarbi vieta, kur turi būti vystomas socialinis verslas, kuriamos naujos darbo vietos.

„Bendruomenių balsą labai svarbu girdėti priimant politinius sprendimus. Jūs jau parodėte pavyzdį, kai vieningai pasipriešinote grobuoniškiems siekiams išdraskyti Kauno rajono teritoriją. Panašių precedentų daugiau neturi būti. Valstybę privalome kurti kaip tautos namus, kur jautriai įsiklausoma į žmonių balsą“, – pabrėžė LSDP lyderis.

NEATLYGINTINA POLITINĖ REKLAMA


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė