Garliavoje pristatė švietimo naujoves

Per mokinių pavasario atostogas pedagogai turėjo puikią progą susipažinti su švietimo inovacijomis – Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė paroda „Moderni mokykla 2016“.

Daugiau kaip 100 renginių

Ugdymo plėtotės centro surengtoje parodoje per dvi dienas įvyko daugiau kaip 100 seminarų, diskusijų, praktinių užsiėmimų mokytojams ir mokyklų vadovams.

Renginio dalyvius sveikino švietimo viceministrė Genoveita Krasauskienė, buvęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Ugdymo plėtotės centro vadovas Giedrius Vaidelis pasakojo, kaip ilgai brandinta idėja organizuoti švietimo inovacijų parodas regionuose tapo tikrove. Bendradarbiaujant su Adomo Mitkaus mokykla ir UAB „Biuro pasaulis“ šia paroda siekiama suaktyvinti regionų švietimo bendruomenes ir sudaryti tolygesnes sąlygas nuolatiniam mokymui(si).

„Biuro pasaulis“ pristatė įvairius sprendimus mokykloms siūlančių įmonių stendus. Parodos lankytojai susipažino su interaktyviomis mokymo technologijomis. Istorijos mokytojai domėjosi muziejų siūlomomis švietėjiškomis programomis. Technologijų mokytojai – miniatiūriniais staklių modeliais, vis labiau pasaulį užvaldančiais dronais, 3D spausdintuvais.

Informacija sklinda žaibiškai

Parodos dalyviai diskutavo apie dabarties iššūkius – švietimo tinklo optimizavimą, ugdymo kokybės gerinimą. Visi sutarė, kad per paskutinius du dešimtmečius labai daug kas pasikeitė pažinime, visuomenės vertybėse ir gyvenimo būde, taip pat požiūryje į asmenybę ir jos ugdymo tikslus.

Ypač smarkiai mokymosi galimybes keičia informacinės technologijos – jomis galima pagrįsti savarankišką, nuotolinį, mokyklos sienas peržengiantį mokymąsi. Vis daugiau klasių šalia tradicinės lentos atsiranda interaktyvios lentos, planšetiniai kompiuteriai, robotai. Greitėja internetas, modernėja ir vis naujas galimybes atveria bibliotekos, pasipildančios suskaitmenintais leidiniais.

Informacijos šiandien yra nepaprastai daug ir ji sklinda žaibišku greičiu. Todėl informacijos pertekusiame pasaulyje kritinis, analitinis, kūrybinis mąstymas, gebėjimas spręsti problemas, iniciatyvumas ir socialumas, tampa ne mažiau vertingi už atminties saugyklose sukauptą informaciją.

Modernios valstybės pagrindas

Šiuolaikiniame pasaulyje itin svarbiomis savybėmis tampa atvirumas, komunikabilumas, lankstumas, asmeninės gyvenimo prasmės susikūrimas.

„Gera mokykla privalo turėti šiuolaikines erdves, kompetentingus pedagogus, gerą vadybą. Tai mokykla be patyčių ir psichotropinių medžiagų. Moderni, atvira pasauliui vieta, kurioje ugdomas kūrybingas ir atsakingas žmogus“, – kalbėjo V. Makūnas, pabrėždamas, kad mokykla yra nesibaigiantis kūrybos procesas.

„Mes visi – ir politikai, ir švietimo darbuotojai – turime kartu kurti gerą mokyklą, nes be jos neįmanoma sukurti modernios valstybės“, – sakė D. Pavalkis.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė