Gražiausia 2012 metų Kauno rajono sodyba “­−” Vilkijos apylinkėse

Spalio 10 d. į Girionis, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos salę, rinkosi gražiausiai savo valdose besitvarkantys Kauno rajono gyventojai, dalyvavę „Gražiausiai tvarkomų sodybų 2012“ apžiūroje-konkurse. Gilias tradicijas turintis konkursas šiemet buvo itin platus: be įprastinių gyvenamo namo sklypo, sodybos, stambiojo ir smulkiojo ūkininko sodybos nominacijų, buvo apdovanoti ir kitų nominacijų nugalėtojai – gražiausiai tvarkomos seniūnijos, išskirtinį dėmesį aplinkos grožiui skiriančios mokyklos, darželiai. Garbingiausi apdovanojimai – Gražiausiai tvarkomos sodybos ir gražiausiai tvarkomo gyvenamo namo sklypo – šį kartą atiteko Vilkijos apylinkių ir Kačerginės seniūnijų gyventojams.

Grožį kuria ir už sklypo ribų

Kauno rajonas – privačių valdų, sodybų, ūkininkų kraštas, todėl du vasaros mėnesius, kaip ir kasmet, Savivaldybės sudaryta komisija keliavo per rajono seniūnijas, lankydama seniūnų pasiūlytas sodybas-kandidates. Gražiausias iš gražiausių sodybas renkanti konkurso komisija buvo sudaryta iš įvairių specialistų, kurie vertino kiekvienas pagal savo darbo sritį – nuo savivaldybės urbanistų, iki aplinkos skyriaus ar seniūnijų darbą kuruojančių specialistų.

Aplankytieji pakaunės gyventojų sklypai – patys įvairiausi: nuo nedidelių, juvelyriškai išplanuotų privačių namų kiemų, iki erdvių ūkių ar kaimo turizmo sodybų. Iš viso komisijai teko aplankyti ir vertinti penkis stambiuosius bei smulkiuosius ūkininkus, trylika sodybų ir gausiausią pretendentų grupę – septyniolika gražiai tvarkomų individualių namų sklypų.

Kokios skirtingos bebūtų konkurse dalyvaujančios sodybos, visas jas vienija šeimininkų meilė ir dėmesys kiekvienai žemės pėdai. Apdovanojimų popietę sveikindama susirinkusius svečius šio konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė, pabrėžė, kad dėmesys aplinkos grožiui nesustoja tie sklypo ribomis: „Jau iš tolo artėjant prie konkursinių kiemų šviesdavo preciziškai nušienautos pakelės, apkarpytos gyvatvorės, išvalyti pamiškių plotai. Sodyba prasideda ne įžengus pro vartus, bet įsukus į gatvę, pajutus bendrą gyvenvietės, kvartalo ar atokesnius namus supančios gamtos atmosferą.“

Viena iš vertinimo komisijos narių, Savivaldybės urbanistikos skyriaus vyr. architektė Irena Bertašiūtė, sakė kasmet esanti nustebinta žmonių kantrybės ir išmonės. „Šį kartą komisijoje buvome net keli architektai, todėl buvo puiki proga ir mums patiems tarpusavyje padiskutuoti, pasiginčyti“. Be to, architektė pastebėjo, kad šiemetiniuose konkursuose dalyvaujantys žmonės aplink namus kuria ne rafinuotas, išblizgintas, bet patogias gyventi ir racionaliai išplanuotas erdves. „Matėme, kad gyventojai pradeda vertinti ansambliškumą – ieško bendros temos ir darnos tarp stambiosios ir smulkiosios architektūros, manau, kad tai labai pagirtinos tendencijos,“ – sakė I. Bertašiūtė.

Paskelbti geriausi iš geriausiųjų

Iš Kauno rajono savivaldybės mero Valerijaus Makūno rankų Gražiausios sodybos 2012 nugalėtojų garbės lenta atiteko Vilkijos apylinkių seniūnijos Jaučakių kaimo gyventojams Indrei ir Liudvikui Borisevičiams. Įsikūrę erdviame kelių hektarų plote šie Kauno rajono gyventojai įgyvendina visas savo svajones – pradedant japoniškais akmenų sodais, iš šimtų rododendrų rūšių suformuotais labirintais, ir baigiant aptvaruose laigančiais grakščiais danieliais.

 Pirmąją vietą „Gražiausio gyvenamojo namo sklypo 2012“ kategorijoje laimėję Edita ir Dalius Keblikai iš Kačerginės savo rankomis iš miško kalvelės sukūrė mažą stebuklą – tarsi miškas žingsnis po žingsnio ateitų į šeimininkų kiemą, o sklypo atšlaitės pakopose derlių mezga sumaniai ir moderniai įkomponuotas Editos daržiukas. Keblikai, kartu su kaimynais, puoselėja ir aplinkinius viešuosius plotus: išskirtinai sutvarkytą Nemuno pakrantę puošia minkštutė it kilimas veja, elegantiški gėlynai.

Gražiausia stambiojo ūkininko sodyba pripažinta Ritos Marijos ir Romualdo Majerų valdos Čekiškės seniūnijoje, Uždulinskių kaime.

Gražiausios smulkiojo ūkininko sodybos šeimininkų titulas atiteko Ritai ir Rimantui Vaidotams išVandžiogalos seniūnijos, Boniškių kaimo.

Geriausiai tvarkomomis seniūnijomis pripažintos Vilkijos (III vieta), Akademijos (II vieta) – joms teko puikus ir praktiškas prizas – vejapjovės. Pirmąją vietą šiemet komisija skyrė Vilkijos apylinkių seniūnijai – jos seniūnas Arūnas Bačiūnas namo parvežė puikią žinią ne tik apie garbingą įvertinimą, bet ir apie tekusį vertingą prizą – traktoriuką.

Gražiausiai aplinką tvarkančiomis Kauno rajono ugdymo įstaigomis buvo pripažinta Saulėtekio A. Mackevičiaus pagrindinė mokykla ir Batniavos vaikų lopšelis-darželis.

Nedaug atsilikusiems – paskatinamieji prizai

Meras V Makūnas, administracijos direktoriaus pavaduotoja R. Popovienė ir mero pavaduotojas Petras Mikelionis pasveikino ir tuos konkurso dalyvius, kurie vos per vieną laiptelį liko nuo prizinių vietų. Savivaldybė jiems įsteigė paskatinamuosius prizus ir Kauno rajono savivaldybės mero padėkas už krašto gražinimą ir gamtos puoselėjimą.

Neritai ir Vytautui Žmuidzinavičiams (Babtų sen., Babtų mstl.) – už bendruomenę įkvepiantį pavyzdį, Odetai ir Egidijui Sirunavičiams (Domeikavos sen., Domeikavos k.,) – už natūralių gamtos elementų tvarkymą ir puoselėjimą, Vestai ir Arūnui Steibliams (Karmėlavos sen., Ramučių k.) – už stilistiškai švarų architektūrinį dizainą, Virginijai ir Justinui Rimams (Taurakiemio sen., Margininkų k.) – už bendruomenę įkvepiantį pavyzdį.

Visiems popietės svečiams – Kauno rajoną gražinantiems žmonėms – skambėjo nuotaikinga ansamblio „Jonis“ muzika, o renginio pabaigoje buvo įteiktas valgomojo sausmedžio sodinukas.

Visų įvairiose kategorijose prizines vietas užėmusių konkursų dalyvių sąrašas – čia.

KRS inf.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė