Įspūdinga paroda masino ir žemdirbius, ir politikus

Ketvirtadienį Aleksandro Stulginskio universitete (Kauno r.) atidaryta Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2016“ sutelkė  343 įmones ir organizacijas, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų.

Investuoja į techniką

ASU rektorius Antanas Maziliauskas pastebėjo, kad Lietuva per pastarąjį dvidešimtmetį tapo visateisiu pasaulinio žemės ūkio verslo dalyviu. Mūsų šalies ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės – ne vien technikos ir technologijų progreso stebėtojai, o ir drąsūs investuotojai.

Net 19 kompanijų atvyko iš užsienio: Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos. Parodoje gausu lankytojų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir tolimųjų kraštų – Turkijos, Indijos, Japonijos.

Žemės ūkio technikos naujovėmis domėjosi ne tik ūkininkai, bet ir būrys politikų. Parodoje svečiavosi LR Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, LR Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Seimo nariai, ministerijų atstovai.

Atidarydamas parodą A. Butkevičius dalijosi įspūdžiais iš savo vizito Kinijoje. „Kinai pastebėjo, kad turėdami tokį didžiulį žemės ūkio potencialą ir tiek nedaug gyventojų, privalome ieškoti naujų rinkų“, – kalbėjo Premjeras. Jis patikino, kad netrukus sulauksime sprendimo dėl pieno sertifikatų, atveriančių Lietuvos pieno ūkiui milžinišką Kinijos rinką.

Dešimt aukso medalių

Daugiau kaip 30 parodoje dalyvaujančių įmonių yra įsikūrusios Pakaunėje. „Kur daugiau, jei ne Kauno rajone galėtų vykti tokia įspūdinga paroda? Turime patikimą žemės ūkio specialistų kalvę – ASU, Babtuose veikia  Sodininkystės ir daržininkystės institutas, Girionyse – Miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Obelynėje saugome gamtininko Tado Ivanausko palikimą“- vardijo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Pakaunėje veiklą plėtoja daug žemės ūkio technika, trąšomis ir kitokia produkcija prekiaujančių įmonių. Tai „Šalvis“, „Konekesko Lietuva“, „Agrosistemos“, „Todesa“, „Eko Farm“ ir kitos. Kauno rajono verslo ir turizmo informacijos centras pristatė įdomiausius krašto maršrutus, kaimo turizmo sodybas, pramogas.

Net kelios Kauno rajono įmonės už išskirtinius eksponatus pelnė parodos aukso medalius. Tai „Dojus agros“, pristatęs savaeigį pašarų smulkintuvą „John Deere 8400“. EWA – už savaeigį javų kombainą „Massey Ferguson Delta 9380“, „Rovaltra“ – už universalų ratinį traktorių „Valtra N174 Versus“, „Lytagra“ – už kratiklinį kombainą „New Holland CX8.85“. Medaliais ir diplomais iš viso apdovanota 10 įmonių.

Iškilo nauji paviljonai

ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis teigė, kad žemės ūkio technikos ekspozicija šiemet išaugo 15 proc. Jos reikmėms parengto 28 tūkst. kv. m. asfaltuotos dangos ploto neužteko. Dalis technikos ekspozicijų – 5 500 kv.m. įsikūrė  ant vejos.

Pirmą kartą dalis žemės ūkio technikos ekspozicijų persikėlė į šildomus, iki šiol nedidelių ekspozicijų šeimininkams priklausiusius plotus. 2 400 kv. m. paviljone Nr.1 žemės ūkio technikos naujoves šiltai ir jaukiai pristatė penkios  įmonės.

Dviejuose naujuose paviljonuose Nr. 2 ir Nr. 3, įsikūrė 115 įmonių, pristatančių augalų priežiūros priemones, smulkiąją žemės ūkio techniką ir technologijas, fermų įrangą, konsultavimo bei kitas paslaugas.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia turininga šviečiamoji programa. Keturiasdešimt trys seminarai apima pačias įvairiausias temas, nuo paramos gyvulininkystės sektoriui 2015 – 2020 m. išaiškinimo iki želdynų tvarkymo aktualijų. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių nevyriausybinių organizacijų kūrimo, šilto būsto, ūkio valdymo programas.

***

21-osios Tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi… 2016“ ir visų renginių, vyksiančių kovo 31- balandžio 2 d. Aleksandro Stulginskio universitete lankymas nemokamas.

Parodos darbo laikas 9 – 17 val.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė