J.Bernatonio knygos pristatyme „-“ mintys apie A.Guogos ir V.Landsbergio panašumus

Kitais metais ruošiantis paminėti 120-ąsias Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) įkūrimo metines, partijos vicepirmininkas, teisingumo ministras, Seimo narys Juozas Bernatonis pristatė savo išleistą knygą „Socialdemokratija: žvalgantis naujų kelių“.

Trijų dalių knygoje yra surinkti J. Bernatonio straipsniai, kalbos ir interviu Lietuvos valstybės atstatymo, socialinės ir politinės visuomenės vystymosi, socialdemokratijos raidos, Lietuvos demokratinės darbo partijos ir LSDP susijungimo temomis.

Knygoje per socialdemokratine prizmę siūloma pažvelgti į sudėtingiausius naujausiosios Lietuvos istorijos politinius įvykius. Autorius pateikia savo požiūrį į pastarųjų metų politinius procesus, kalba apie iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikiniai socialdemokratai ir braižo tolimesnes socialdemokratijos raidos perspektyvas.

„Nemanau, kad Europos socialdemokratija atsidūrė aklavietėje. Tiesiog stovime kryžkelėje ir žvalgomės naujų kelių. Senasis idėjų bagažas jau negarantuoja pergalių. Turime permąstyti mūsų vertybes ir tikslus. O svarbiausia – už jų matyti ir girdėti Lietuvos žmogų, atliepti jo lūkesčiams ir interesams“, – pristatydamas savo knygą pažymėjo J. Bernatonis.

Knygos pristatyme dalyvavęs Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas kalbėdamas apie autoriaus išdėstytas mintis pažymėjo, kad J. Bernatonis labai taikliai ir logiškai argumentuoja savo poziciją Lietuvai svarbiausiais klausimais, pateikia nuoseklų socialdemokratinį problemų vertinimą ir siūlo argumentuotus sprendimus.

„Socialdemokratija: žvalgantis naujų kelių“ recenzentu tapęs Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras, buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas džiaugėsi, kad J. Bernatonio knyga tapo gera proga iškelti diskusiją dėl socialdemokratinių vertybių. Č. Juršėnas pastebėjo, kad LSDP kritikai stokoja argumentų ir naudoja tuos pačius nuvalkiotus pasisakymus bandydami tapatinti socialdemokratus su komunistais ir „raudonaisiais“.

„Istorija kartojasi: prieš penkiolika metų apie raudonųjų grėsmę kalbėjo Vytautas Landsbergis, dabar tą retoriką perėmė Antanas Guoga, pareiškęs, kad jo tikslas yra klestinti Lietuva, o su dabartine raudona valdžia ji niekada tokia nebus. Nieko naujo“, – sakė Č. Juršėnas.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė