Jaunimas turi Žemės gelbėjimo planą

Tarptautinės Žemės dienos proga Raudondvario dvare vyko nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ baigiamasis renginys.

Aleksandro Stulginskio universiteto surengtame konkurse dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš įvairių Lietuvos vietų, tarp jų – ir Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos komanda.

Į renginį atvyko Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, A. Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas, kiti svečiai.

„Ko reikia, kad Žemė liktų mūsų planeta? Labai nedaug – būti atsakingais. Atsakomybė už savo poelgius, atjauta visoms gyvoms būtybėms, pagalba šalia esančiam – štai koks paprastas pasaulio gelbėjimo planas“, – kalbėjo meras V. Makūnas.

Jis pabrėžė, kad šiandien, kai pasaulyje pabudo blogio jėgos, darnos ir taikos reikia siekti visiems.

„Rūpestis planeta prasideda nuo mažiausių darbų, nuo savo kiemo, krašto. Nėra gražesnio vaizdo, kai jaunas žmogus sodina medį, kelia inkilą ar pakelia šiukšlę. Tai jaudina, įkvepia ir suteikia vilties“, – tvirtino V. Makūnas.

Šiandien Kauno rajone vyko ir daugiau Žemės dienai skirtų renginių. Savivaldybės salėje „Forumo“ teatras suvaidino spektaklį „Aplinka ir aš: kaip  keistis“.

Administracijos direktoriaus pavaduotojai Angelė Ščiukauskienė ir Kęstutis Povilaitis dėkojo seniūnijų atstovams už aktyvų dalyvavimą apželdinimo projektuose ir įteikė Žemės vėliavas.

Kauno rajono savivaldybė savo darbais taip pat stengiasi prisidėti prie Žemės išsaugojimo. Pernai buvo pasirašytas Merų paktas, kuriuo siekiama mažinti oro taršą ir kovoti su klimato kaita. Rajone sparčiai pertvarkomas šilumos ūkis, atnaujinamos katilinės, kad jos mažiau terštų aplinką.

Žemės diena Raudondvaryje 2

Žemės diena Raudondvaryje 3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė