Kauno rajonas ir Elkas rengs bendrus projektus

Raudondvario dvare ketvirtadienį apsilankiusi Elko rajono (Lenkija) delegacija kartu su Kauno rajono savivaldybės atstovais aptarė planuojamus pasienio projektus.

Elko, kurį lietuviai dažniausiai vadina Luku, meras Tomaszas Osewskis tvirtino, kad lenkus labiausiai domina verslumo ir darnios darbo rinkos skatinimo, aplinkos išsaugojimo, socialinės integracijos problemos.

Kauno rajono mero pavaduotojas Jonas Gurskas, Ekonomikos skyriaus vedėjas Artūras Pupalė bei Kauno rajono Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Emilė Sutkuvienė supažindino svečius su Raudondvario dvaru, pasakojo apie dviračių takų plėtrą.

Abi pusės sutarė keistis informacija apie galimybes investuoti ir kurti verslą. Taip pat kalbėta apie jaunimo bendradarbiavimo galimybes ir pagalbą socialinės atskirties zonoms.

Elkas yra beveik 60 tūkstančių gyventojų turintis miestas Varmijos Mozūrijos vaivadijoje, su kuria Kauno rajonas 2013 metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Nuo Elko iki sienos su Lietuva yra apie 100 km. Regiono apylinkės yra labai kalvotos, vietomis apaugusios tankiais miškais, pasipuošusios švariais ežerais ir upėmis. Čia išvystytas žemės ūkis ir kaimo turizmas, yra nemažai kultūros paveldo objektų. Ypač gerai išplėtoti dviračių takai, pėsčiųjų ir vandens turizmo trasos. Mėgstantiems iškylas, plaukimą, buriavimą, jodinėjimą, keliones dviračiais ir baidarėmis čia – tikras rojus.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė