Kauno rajonas stiprina partnerystę su LSMU

Kauno rajono savivaldybė kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) siekia dalyvauti gyvūnų gerovės kūrimo programose. Bendradarbiavimo gairės įtvirtintos jungtinės veiklos sutartyje, kurią trečiadienį pasirašė LSMU rektorius prof. habil. dr. Rimantas Benetis ir Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevčius.

Ypač daug lūkesčių siejama su Naujųjų Muniškių kaime statomu Laukinių gyvūnų globos centru, kurį planuojama atidaryti jau kitąmet. Projektą, kurio vertė 3,8 mln. Eur, įgyvendina LSMU, o finansuoja Aplinkos ministerija iš ES lėšų.

R.Benetis sakė, kad šiame centre laukiniai gyvūnai bus gydomi, reabilituojami, adaptuojami išleisti į natūralias buveines, kitais būdais užtikrinama jų globa ir gerovė. Laukinių gyvūnų globos centre bus įrengta veterinarijos gydykla, karantino zona, lauko ir adaptaciniai voljerai, kita veiklai būtina infrastruktūra. Šiuolaikinis pastatų kompleksas leis kasmet suteikti vidutiniškai 1 215 gyvūnų globos paslaugų.

„Tikimės, kad šis centras padės įgyvendinti ir visuomenės švietimo programas: jame bus rengiamos edukacijos moksleiviams, teikiama metodinė pagalba, organizuojami mokymai gyvūnų gerovės, globos ir apsaugos klausimais, skatinama savanoriška veikla“, – kalbėjo sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Atsižvelgdama į kuriamo Laukinių gyvūnų globos centro reikšmę visam regionui, Kauno rajono savivaldybė įsipareigojo prisidėti prie kelių infrastruktūros sutvarkymo.

Kauno rajono savivaldybė ir LSMU aktyviai bendradarbiauja ir plėtojant kurortinę teritoriją. Kulautuvoje įkurta LSMU Kauno klinikų reabilitacijos ligoninė yra viena moderniausių Baltijos šalyse. Čia ne tik vykdoma aukšto lygio reabilitacija, bet ir vyksta seminarai, moksliniai forumai. Neseniai Raudondvario dvare vykusioje Lietuvos kurortų asociacijos konferencijoje šios ligoninės direktorius prof. habil. dr. Raimondas Kubilius pristatė pranešimą apie kurortologijos reikšmę visuomenės sveikatai.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė