Kauno rajone atidaromi dar du vaikų darželiai

Spalio 19 d., 17 val., Vijūkų kaime (A. Šapokos g. 72, Užliedžių sen.) atidaromas naujas 7 grupių vaikų darželis, kurį pradėjo lankyti 130 mažųjų pakaunės gyventojų. Šešios naujos grupės (102 vaikai) sukomplektuotos ir baigiamame įrengti Jonučių darželyje.

Vijūkuose šiuolaikinį pastatą su kiemo statiniais, komunikacijomis, inventoriumi ir žemės sklypu Kauno rajono savivaldybė įsigijo iš privataus investuotojo – statybų bendrovės „Rigvida“. Viso sandorio vertė – 1 mln. 137 tūkst. Eur.

Darželio direktorė Giedrė Jašinskienė pasakojo, kad vaikai naujose patalpose adaptavosi puikiai. Įstaigoje dirba 12 pedagogų ir 18 kitų darbuotojų. Eilėje į šį darželį laukiančių vaikų praktiškai neliko.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tvirtino, kad šiemet rajone pasiektas lūžis sprendžiant opią darželių problemą. „Vijūkuose darželio seniai reikėjo, todėl nudžiugome radę tinkamas patalpas ikimokyklinio ugdymo įstaigai. Patiems statyti darželį būtų užtrukę, be to ir išlaidos būtų tikrai ne mažesnės“, – pasakojo meras.

Įkurtuvėms ruošiasi ir Jonučių lopšelio darželio bendruomenė. Rekonstravus buvusį policijos nuovados pastatą Liepų gatvėje, darželio valdos išsiplėtė keletą kartų: senosiose patalpose liko dvi darželinukų grupės, o naujosiose kuriasi net šešios. Į pastato atnaujinimą ir pritaikymą vaikams ugdymti Kauno rajono savivaldybė investavo daugiau kaip 485 tūkst. Eur.

Prieš keletą metų Kauno rajone laukiančiųjų eilėse į darželius skaičius siekė daugiau kaip 800. Šių metų spalio 1 dienos duomenimis jų liko tik 260. Ikimokyklinio ugdymo paslaugų poreikis išliko Domeikavos, Garliavos, Raudondvario, Babtų, Lapių ir Samylų seniūnijose. „Tėvai skuba registruoti vaikus iš anksto – dar  vienerių dviejų metų mažylius“, – komentavo situaciją Kauno r. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Asta Simanauskienė.

Iš viso Kauno rajone 2016 m. papildomai  įsteigtos 22 ugdymo grupės, priimta apie 400 vaikų.  Domeikavoje įrengtas pirmasis Lietuvoje modulinio tipo darželis, parengtas šiuolaikinio darželio „Kaladėle“ projektas.

Šiemet dar labiau išplėstos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filialo patalpos Akademijos ASU studentų miestelyje. Tai sudarė galimybes į „Ąžuolėlį“ priimti visus to pageidavusius  Akademijos seniūnijos vaikus.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė