Kauno rajono atstovai aktyviai dalyvavo PSO Sveikų regionų tinklų pasitarime

Rugsėjo 14-15 dienomis Milane vyko 22-asis metinis PSO Sveikų regionų (Regions for Health Network, toliau – RHN) pasitarimas „Sveikatos gerinimas ir teisumas visuose regionuose ir sektoriuose“.

Pasitarime kaip PSO Sveikų regionų atstovė Lietuvoje dalyvavo Lietuvos sporto universiteto profesorė Irena Misevičienė, Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys ir Jonavos savivaldybės gydytoja Milda Labašauskaitė.

Visi trys Lietuvos atstovai ne tik skaitė pranešimus, aktyviai dalyvavo diskusijose, bet ir pagarsino Lietuvos SSKR pasiekimus ir įvairius projektus, gerinant sveikatą stiprinančio Kauno regiono gyventojų sveikatą.

Prof. I. Misevičienė pasidalijo patirtimi apie universitetų ir mokslo institutų vaidmenį vertinant sveikatos netolygumus.

Diskusijose Kauno ir Jonavos rajonų atstovai turėjo puikią progą pasidalinti gerąją praktika, susijusia su šių rajonų merų – Valerijaus Makūno ir Mindaugo Sinkevičiaus vykdoma politika sveikatinimo srityje, supažindinti su jų parama ir palaikymu, diegiant projektus, tiesiogiai susijusius su Europos „Sveikata 2020“ tikslų įgyvendinimu ir Lietuvos sveikatos programos uždavinių sprendimu.

Metinis sveikatą stiprinančių regionų pasitarimas truko tik pusantros dienos, tačiau intensyvi ir PSO koordinatoriaus Dr. Francesco Zambon gerai iš anksto suplanuota pasitarimo darbotvarkė leido visiems septyniasdešimčiai  28 Europos šalių atstovų pasidalinti gerąja ir netgi blogąja praktika, priimti svarbius sprendimus tolesnei RHN plėtrai ir veiklai.

Malonu, kad Dr. F. Zambon, rugsėjo mėnesį dalyvavęs PSO sesijoje Vilniuje bei jubiliejinėje XX Lietuvos sveikatą stiprinančių ligoninių asociacijos konferencijoje, taip pat buvo ir Kauno r. savivaldybės mero V. Makūno iniciatyva suorganizuoto Kauno regiono politikų ir administratorių dviračių žygio liudininkas.

Šį įvykį F. Zambon įvardijo kaip SSKR gerąją patirtį ir visiems priminė, kad jis buvo plačiai aprašytas spaudoje ir PSO RHN tinklapyje http://www.euro.who.int/en/about-us/networks/regions-for-health-network-rhn.

Buvo dar kartą akcentuota vadybos reikšmė regionų ir vietos sveikatos politikos ir RHN projektų koordinavimui.

Pasiūlius PSO Sveikatos politikos departamento direktorei p. P. Ostlin, pasitarimo dalyviai neprieštaravo, kad 23-iasis  PSO Sveikatą stiprinančių regionų koordinatorių metinis pasitarimas įvyktų 2016 metais Lietuvoje, sveikatą stiprinančiame Kauno regione.

Šių metų spalio 20 dieną Kėdainiuose įvykusiame Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje oficialiai pritarta, kad 2016 metų rugsėjo 20-22 dienomis jis vyks Kauno rajone, Raudondvaryje. Tai tikrai nemažas sveikatą stiprinančio Kauno regiono bei aktyviai dirbančių Kauno rajono sveikatinimo profesionalų įvertinimas.

sveikatinimas+Milane+2015+2


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė