Kauno rajono atstovai svečiavosi Europos Parlamente

Rugsėjo 15−21 dienomis europarlamentaro Zigmanto Balčyčio kvietimu Europos Parlamente Briuselyje viešėjo 60 asmenų iš Lietuvos. Tarp jų ir du Kauno rajono atstovai − Vilkijos apylinkių seniūnijos seniūnas Arūnas Bačiūnas ir Kauno rajono sporto mokyklos direktorius Artūras Pūras.

Keliautojai turėjo galimybę susipažinti su Europos sostine tituluojamu Briuseliu – miestu, garsėjančiu architektūros stilių, kultūrų ir kalbų įvairove. Svečius stebino modernūs dangoraižiai ir didžiuliai parkai, jaukiai nuteikė pasivaikščiojimai siauromis senamiesčio gatvelėmis, sužavėjo Didžioji miesto aikštė ir Karališkieji rūmai. Europarlamentaras Z. Balčytis vakarienės metu sveikino svečius iš Lietuvos, nepraleido progos pabendrauti su kiekvienu iš jų, išgirsti kelionės įspūdžius.

Briuselyje viešėję lietuviai, lydimi europarlamentaro ir jo padėjėjų, turėjo puikią progą iš arčiau susipažinti su Europos Parlamento veikla, struktūra, svarba kitų Europos Sąjungos institucijų kontekste. Lietuvoje išrinktas europarlamentaras apžvelgė savo vykdomą veiklą, artimiausiu metu numatomus svarstyti klausimus, svarbiausias naujienas Europos Sąjungoje. Susitikimo su Z. Balčyčiu metu svečiai domėjosi žemės ūkio politikos, energetikos ir kitomis aktualiomis temomis.

Kelionė delegacijai iš Lietuvos tikrai neprailgo. Jos metu aplankytas ne vienas Vokietijos miestas – dar 985 m. pirmą kartą paminėtas Cele miestelis, žavintis savo architektūra ir hercogų rezidencija, šurmuliuojantis, į UNESCO saugomų kultūros paminklų sąrašą įtrauktas Kvedlinburgas. Keliautojai nepraleido progos apsilankyti ir Nyderlandų sostinėje – Amsterdame, garsėjančiame miestą išraizgiusiais kanalais, išskirtiniu gyvybingumu, puikiai išvystyta dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūra.

Turiningos kelionės, trukusios 139 valandas, buvo įveikta apie 4230 km, aplankytos 4 Europos Sąjungos šalys, kurios leido pažinti skirtingas kultūras.

KRS inf.

Briusely su Balcyciu


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė