Kauno rajono socialdemokratai: mūsų komanda stipri realiais darbais

Socialdemokratų partijos lyderiai, susitikę su Kauno rajono gyventojais, žadėjo gražinti į politiką specialistus ir atgaivinti naudingus savivaldybės  sumanymus.

Kaimui reikia vizijos

Kauno rajone susitikti su gyventojais atvyko Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius su savo pavaduotojais Giedrė Purvaneckiene, Birute Vėsaite, Juozu Oleku ir Justu Pankausku.

Svečius lydėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Kauno kaimiškosios  apygardos kandidatas Antanas Nesteckis bei Kauno-Kėdainių apygardoje kandidatūrą iškėlusi Raminta Popovienė.

Pirmiausia delegacija susitiko su rajono žemdirbiais ūkininko Romualdo Majero  sodyboje. Ūkininkai kėlė grūdų, pieno supirkimo, spekuliacijų žeme problemas.  Kalbėta apie darbo rankų trūkumą, tuštėjantį kaimą, nes vis daugiau jaunimo  išvyksta į užsienį. „Taip atsitiko dėl to, kad valstybė neturi vizijos,  nesilaiko nuoseklios politikos“, – teigė A. Nesteckis. Jis taip pat mano, kad  būtina įvesti PVM lengvatas maisto produktams, nes kitaip neatsilaikysime prieš Lenkijos ūkininkų konkurenciją.

A. Nesteckis akcentavo būtinybę peržiūrėti ir kaimiškų profesijų rengimo  programas, kad būtų ugdomi reikalingi ūkiams specialistai. „Žemdirbiai jau perka  modernią techniką, kurią aptarnauti turi geri profesionalai, todėl būtina  peržiūrėti ir profesinio rengimo mokyklų, kolegijų programas, kad jos ruoštų paklausius specialistus“, – įsitikinęs A. Nesteckis.

Kartūs žodžiai Vyriausybei

V. Makūnas akcentavo, kad 2007 metais čia apsilankę socialdemokratai vėliau įvykdė pažadus ir pagelbėjo savivaldybei įgyvendinti daug naudingų projektų.

Dabar socialdemokratų valdomas Kauno rajonas iš kitų šalies savivaldybių išsiskiria gausėjančiu gyventojų skaičiumi, aukštais valdymo efektyvumo  reitingais, sėkmingai parengtais ir įgyvendintais projektais. Kauno prekybos,  pramonės ir amatų rūmų duomenimis, verslininkai nurodo, jog Kauno rajono valdžia  geriausiai supranta verslo poreikius.

V. Makūną ekspertai taip pat vertina kaip vieną geriausių merų Lietuvoje. Tačiau verslininkai ir partijos kolegos nustebo, kad dažniausiai  optimistiškai kalbantis V. Makūnas šį kartą neslėpė apmaudo ir prabilo  pesimistinėmis gaidomis. „Savivaldai daug reiškia Vyriausybės sprendimai. Antai  po naktinės mokesčių reformos dėl mažesnio savivaldybėms tenkančios gyventojų pajamų mokesčių dalies netekome apie 30 mln. litų. Juos teko nubraukti nuo  planuotų ES projektų, kuriems reikia ir dalies savivaldybės lėšų“, – pasakojo  meras.

V. Makūnas sakė, kad Kauno rajono socialdemokratai tęsi visus savo pažadus:  savivaldybės lėšomis pastatytas modernus Garliavos sporto centras, baigiamas  prikelti naujam gyvenimui Raudondvario dvaras, atnaujinamos mokyklos,  bibliotekos. Dabar rajono valdžia investuoja į sporto aikštynų atnaujinimo  programas.

“Esame stiprūs realiais darbais. Galėtume nuveikti kur kas daugiau, jei  centrinė valdžia nedalintų Lietuvos į  savas ir svetimas savivaldybes”,- apgailestavo meras.

Kauno rajono tarybos biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas A. Nesteckis  taip pat negailėjo karčių žodžių konservatorių ir liberalų Vyriausybei, kuri  pamiršo anksčiau priimtus strateginius šalies tikslus.

„Lapkritį Kauno oro uoste dar labiau sumažės skrydžių, nes jie perkeliami į Vilniaus ir Palangos oro uostus. Investavome milijonus rajono lėšų, tikėdami,  kad Karmėlavoje bus pigių skrydžių centras, o dabar viskas keičiama. Viešasis  logistikos centras planuotas statyti Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje, bet  paskui pasirinktas Palemonas, kur jis bus tik eilinis centras“, – apgailestavo  A. Nesteckis.

Meras savo ruožtu priminė, kad sužlugdyta daug naudingų rajonui projektų, kurie jau buvo suplanuoti ir kuriuos žadėjo remti Vyriausybė. „Rinkdamiesi įvertinkite, kas pažadus įvykdo, o kas sužlugdo gerus sumanymus“, – kvietė V. Makūnas.

Dirbs profesionalai

Susitikime su verslininkais A. Butkevičius tikino, kad jei socialdemokratai  laimės rinkimus ir formuos Vyriausybę, joje dirbs specialistai. „Jie bandys  taisyti padarytas klaidas“, – kalbėjo partijos lyderis.

A. Nesteckis akcentavo niekada nežadantis nerealių dalykų. „Tikrai nebus  naktinių reformų, bet palaipsniui gerinsime aplinką verslui, koreguosime  mokesčių politiką, taisysime klaidas. Taip pat būtinas darbų tęstinumas.  Pavyzdžiui, jei Kauno oro uoste buvo investuota 150 mln. litų, negalima dėl  vienos ministerijos užgaidų viską nubraukti ir vėl kurti kitas oro uostų plėtros  strategijas“, – kalbėjo A. Nesteckis.

Socialdemokratai taip pat aplankė bendrovę „Garlita“, kur išklausė jos vadovų ir darbininkų rūpesčius, dalyvavo pagyvenusių žmonių dienos paminėjimo renginyje  Kauno rajono socialinių paslaugų centre, susitiko su rajono bendruomene  Aleksandro Stulginskio universitete.

Politinė reklama bus apmokėta iš Antano Nesteckio politinės  kompanijos sąskaitos. Užs. Nr. 1028236


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė