Kauno rajono socialdemokratai stiprina komandą bendruomenių lyderiais

Šeštadienį Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje įvykusioje LSDP Kauno rajono skyriaus ataskaitinėje konferencijoje buvo išklausyta pirmininko Valerijaus Makūno pristatyta skyriaus tarybos veiklos ataskaita, įteikti bilietai naujiems partijos nariams, pradėtas formuoti preliminarus 2023 m. pavasarį vyksiančių savivaldos rinkimų sąrašas.

Į konferenciją atvyko 79 delegatai, atstovaujantys skyriaus narius.

Rinkimų sąraše kol kas įrašyti 54 kandidatai, tarp kurių net 11 nepartinių bendruomenių lyderių. Tai Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos (KRBOS) pirmininkė Eglė Juozapavičienė, Kauno rajono nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė Rūta Butkuvienė, Užliedžių bendruomenės centro pirmininkė, žurnalistė Laima Pilipavičienė, Batniavos seniūnas Šarūnas Pikelis, Vilkijos verslininkė Aušra Paulauskienė, Domeikavos verslo centro „Gera erdvė” įkūrėjas Donatas Pocius ir kiti.

Iki rinkimų starto liko nemažai laiko, todėl sąrašas dar bus pildomas ir koreguojamas.

Savo pranešime V. Makūnas ne tik pristatė nuveiktus darbus, bet ir pabrėžė būtinybę į savivaldą įtraukti kuo daugiau gyventojų, bendruomenių lyderių. „Gyventojų įtraukimas yra demokratinės savivaldos pamatas. Tai padeda geriau išgirsti žmonių lūkesčius, nustatyti prioritetus ir įgyvendinti užsibrėžtus tikslus“, – kalbėjo Kauno rajono mero pareigas ne pirmus metus einantis socialdemokratas.

V. Makūnas sakė, kad didžioji dalis suplanuotų darbų jau atlikta. Daugiausiai dėmesio skirta darželių, mokyklų, sporto aikštynų statybai ir modernizavimui, gyvenimo kokybei gerinti, socialinei atskirčiai mažinti. „Situacija pasaulyje ir Lietuvoje tapo sudėtinga dėl daugelio priežasčių, visų pirma, dėl Ukrainoje kilusio karo, todėl socialinio jautrumo ir socialdemokratinės politikos reikia vis daugiau“, – kalbėjo V. Makūnas.

Socialinę atsakomybę akcentavo ir Kauno rajono savivaldybės tarybos LSDP frakcijos pirmininkė Violeta Boreikienė. „Džiaugiuosi, kad Tarybai pavyko vieningai pasipriešinti nežabotiems žvyrų kasėjų užmojams Batniavos seniūnijoje. Buvome kartu su bendruomene, gerai pasiruošėme teisiškai ir laimėjome teismą“, – prisiminė politikė. Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir Girionyse kai, nepasitaręs su bendruomene, Kalėjimų departamentas sumanė šioje gyvenvietėje įsteigti nuteistųjų reabilitacijos centrą. Tokiems ketinimams nepritarė ne tik bendruomenė, bet ir savivaldybė.

Švietimo ir sporto komitetui vadovaujanti Irena Marcinkevičienė pastebėjo, kad Kauno rajono savivaldybės ir mero Valerijaus Makūno gerosios patirties pagrindu jau rengiami teisės aktai nacionaliniu lygiu. Tai pasakytina apie šeimos darželius, vaikų maitinimą švediško stalo principu ir kitas inovacijas.

„Prieš keletą dienų su šeima dviračiais keliaudamas po Kauno rajoną pastebėjau daug teigiamų pokyčių. Esate geriausias skyrius Lietuvoje, todėl kviečiu aktyviai dalintis geraja patirtimi su bičiuliais iš kitų regionų”, – kalbėjo LSDP pirmininkės pavaduotojas, europarlamentaras Juozas Olekas, linkėdamas Kauno rajono socialdemokratams sėkmės ir ateinančiuose rinkimuose.

2019 metais Kauno rajono socialdemokratai laimėjo 16 Tarybos nario mandatų iš 27, o Valerijus Makūnas, įveikęs šešis kandidatus, buvo išrinktas jau pirmame ture.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė