Kovai su pandemija Kauno rajono ugniagesiai pasitelkė vokišką techniką

Pirmadienį Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos (PST) vadovai pristatė „Mercedes Benz Actros“ ir MAN gaisrinius automobilius su dezinfekavimo įranga bei kitomis pandemijas ir epidemijas padedančiomis valdyti priemonėmis.

Poderiškių gaisrinėje vykusiame pristatyme ugniagesiai pademonstravo įrangą, kuri įgalina dezinfekcinėmis priemonėmis nuplauti gatves ir kitas viešąsias vietas.

Vokiška įranga padės efektyviau gesinti ir gaisrus. Kad būtų įtikinama, greta esančioje pievelėje ugniagesiai parodė, kaip tai daryti praktiškai.

Du gaisrinius automobilius, stacionarias gesinimo įrangas angliarūgšte bei milteliniu būdu, 10 uniformų, 6 kvėpavimo organų apsaugos aparatus, pripučiamą švarinimo palapinę, gelbėjimo darbams skirtą palapinę ir kitų priemonių Kauno rajono ugniagesiai įsigijo dalyvaudami ES projekte INTERREG LT-PL „Priešgaisrinių komandų stiprinimas kovojant su pandemijomis ir infekcinėmis ligomis“.

Pagrindiniais lietuvių partneriais tapo kolegos iš Lenkijos Gibų miestelio. Kauno rajonui teko 305 tūkst. Eur. ES paramos. Kauno rajono savivaldybė įsipareigojo skirti beveik 46 tūkst. Eur.

„Pagaliau nurašysime paskutinį sovietinį ZIL-ą, likusios 14 mašinų yra pakankamai šiuolaikiškos, kitų savivaldybių kolegos mums gali tik pavydėti“, – džiaugėsi Kauno rajono PST direktorius Rytis Velžys.

„Dabar jums trūksta tik dūdų orkestro“, – šypsojosi į renginį atvykęs Punsko savivaldybės tarybos sekretorius Jonas Vaičiulis.

„Bus ir orkestras, apie tai jau kalbėjau su Garliavos meno mokyklos direktoriumi Gintaru Vilčiausku“, – patikino meras Valerijus Makūnas.

Jis pasidžiaugė, kad Kauno rajono ugniagesiai yra vieni iš lyderių šalyje. Padedant savivaldybei ir bendradarbiaujant su kolegomis iš Lenkijos ir Vokietijos per keletą metų buvo atnaujinti gaisrinių pastatai, įsigyta technikos, vyko mokymai, pratybos.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Kauno rajone susikūrė pirmoji savanoriška ugniagesių komanda. Tai įkvepiantis mūsų krašto žmonių pavyzdys,“ – kalbėjo meras, spausdamas ranką ūkininkui Antanui Juočioniui, Juozui Dzevyžiui ir kitiems renginyje dalyvavusiems ugniagesiams.

KRS ir Kauno r. PST informacija


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė