Kulautuvos žvaigždė „-“ vis ryškesnė

Tarpukariu Kulautuvos kurortas garsėjo balto smėlio paplūdimiais, medinėmis vilomis, kurhauzu, o R. Polovinsko viešbutis su restoranu, teniso kortais ir lošimo kambariais buvo moderniausias Baltijos valstybėse.

Vis dėlto anuometinė Kulautuva neturėjo moderniausios Baltijos šalyse reabilitacijos ligoninės, vandenlenčių parko, mineralinio vandens biuvetės, ir, žinoma, tokio įspūdingo, tūkstantines dainuojamosios poezijos gerbėjų minias suburiančio festivalio, kaip „Akacijų alėja“.

Klestintį kurortą, lankytojų skaičiumi lenktyniavusį su Palanga, sunaikino sovietmetis. Tačiau akivaizdu: šiandien Kulautuva atgimsta. Šį atgimimą simbolizuoja Kauno rajono savivaldybės ir vietos bendruomenės pastangomis atstatyta Šv. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia, atnaujinamos gatvės, šaligatviai, įvairiose miestelio vietose atsirandantys meniniai akcentai. Kulautuvos mokyklos vaikai jau gainioja kamuolį moderniai atnaujintame stadione.

Ketvirtadienį į Kulautuvos vaikų darželį atvykęs meras Valerijus Makūnas su komandos nariais davė startą naujiems darbams: iki kitų metų rugsėjo už 1,2 mln. eurų rekonstruoti erdves mažiausiems kulautuviškiams.

Jaukiais akcentais pasipuošė teritorija prie Narėpos upelio: tvenkinyje ištryško spalvotas fontanas, o kitapus gatvės esančiame skvere įsižiebė iš gamtinių medžiagų pagamintos meninės instaliacijos. Tai dalyvaujamojo biudžeto projektas, kurio idėją pateikė menininkės Gailos Akelienės vadovaujama bendruomenė, o lėšų jam įgyvendinti skyrė savivaldybė.

„Labai norėjosi, kad Kulautuvoje būtų vieta, kurioje žmonės galėtų atsipalaiduoti, pasidžiaugti nuostabiu upeliu ir šviesa, kurios mums visiems labai reikia“, – savo idėją aiškino menininkė.

V.Makūnas gyrė bendruomenę už aktyvumą ir pažadėjo, kad darbai Kulautuvoje nesustos. Artimiausiuose savivaldybės planuose – naujam gyvenimui prikelti apleistą buvusios sanatorijos pastatą. Po rekonstrukcijos jame ketinama įkurdinti laisvalaikio salę, biblioteką, sporto klubą, medicinos punktą.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė