LSDJS Kauno r. skyriaus Šv. Valentino diena Garliavoje

Vasario 14 dieną Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) Kauno rajono skyriaus jaunimas kartu su vyresniaisiais LSDP bičiuliais prie Kauno rajono savivaldybės administracijos Garliavos seniūnijos pirmą kartą smagiai paminėjo  Šv. Valentino dieną. Nuoširdumo kupina akcija tęsesė iki sutemų.

Šventinį šurmulį 16.30 val. pradėjo DJų leidžiama muzika. Gerą nuotaiką ir žiemišką šėlsmą susirinkusiems dovanojo Kauno rajono sporto mokyklos šokėjos, kurias paruošė trenerė Eglė Rutkauskienė. Susirinkusieji degustavo karštąjį šokoladą, išgirdo jo atsiradimo istoriją, kepė širdelės formos blynelius. Gintarė Adomavičiūtė pasidalino karštojo šokolado gaminimo subtilybėmis. Nespėję vasario 14-ąją paragauti karštojo šokolado turi puikią galimybę jį pasigaminti namuose. Taigi, Gintarė su visais dalinasi savo receptu:

Karštas šokoladas vienam asmeniui

Jums reikės: 1 stiklinės pieno, 50 g šokolado, 1-2 šaukštelių cukraus ir cinamono pagal skonį.

Gaminimas: užverdame pieną ir supilame jį į puodelį. Į karštą pieną dedame šokolado plytelę, maišome, kol visas šokoladas ištirpsta, įberiame cukraus, cinamono. Vėl išmaišome ir mėgaujamės smaližių gėrimu.

Nuoširdus ačiū visiems, prisidėjusiems prie šios gražios šventės organizavimo ir dalyviams, nepabūgusiems žiemos šaltuko. Tikime, kad šis Šv. Valentino dienos proga Garliavoje organizuotas renginys taps gražia tradicija.

Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris gyveno II a. Anot legendos, imperatorius Klaudijus II išleido potvarkį, kad visi jo kareiviai negali vesti tol, kol atlieka karinę tarnybą armijoje. Jis galvojo, kad tai alina kareivių jėgas ir jų atsidavimą imperatoriui. Jaunasis šventikas Valentinas paslapčia priešinosi tokiam įsakymui ir toliau tęsė uždraustas vestuvių ceremonijas. Klaudijus II, išgirdęs apie tokį vyskupo elgesį, jį suėmė ir uždarė į kalėjimą. Tuo metu, kai Valentinas kalėjime laukė nuosprendžio įvykdymo, pasak legendos, jis įsimylėjo kalinio aklą dukterį ir išgydė jos aklumą. Kalbama, kad prieš kartuves, vasario 14-ąją dieną, jis pasiuntė jai atsisveikinimo laišką, pasirašytą „nuo tavo Valentino“.

Į Lietuvą ši šventė atkeliavo neseniai. Ji švenčiama tik po nepriklausomybės atgavimo 1990 m. Kai kurie kultūros istorikai ir etnografai mano, kad panaši šventė senovės lietuvių kultūroje buvo gegužės 13 d. – meilės deivės Mildos diena.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė