LSDP pozicija dėl Didžiosios Britanijos sprendimo referendume

Lietuvos socialdemokratų partija yra tvirta Europos Sąjungos ir jos vertybių šalininkė.  Todėl neslepiame apmaudo, kad beveik 52 proc. balsavusiųjų britų pasisakė už Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš  Europos Sąjungos. LSDP priima tokį britų pasirinkimą, bet apgailestauja, kad  Europos Sąjungos šeima netenka svarbaus nario. Tikimės, kad keturis dešimtmečius kurti Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos saitai nebus nutraukti, o pasitraukimo kaina nekris ant paprasto brito ar europiečio pečių, tačiau pirmieji ženklai neramina.

Lietuvos socialdemokratams didžiulį susirūpinimą kelia lietuvių, gyvenančių ir dirbančių Didžiojoje Britanijoje, padėtis. LSDP dės visas pastangas, kad Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ir dirbančių mūsų piliečių interesai nenukentėtų. Netoleruosime smurto, patyčių ir diskriminacijos. Kita vertus, jei dalis mūsų emigrantų nuspręstų grįžti, džiaugsimės kiekvienu sugrįžusiu.

Didžiosios Britanijos referendume pralaimėjo ne tik visi britai, norėję likti Europos Sąjungoje, bet ir visos progresyviosios ir proeuropietiškos jėgos. Pralaimėjo dešiniojo, trumparegiškai pragmatinio ir banalaus populizmo bangai. Praradimus jau dabar skaičiuoja Europos Sąjunga, o dar didesnius – Jungtinė Karalystė ir jos žmonės. Matome ir kritusius politikus. Bet tai tik pralaimėtas mūšis. Didžioji kova laukia ateityje.

Kita vertus, žmonių nusivylimas dešiniųjų valdoma Europos Sąjunga – nebepaneigiamas. Nacionaliniai, savanaudiški šalių interesai tampa svarbesni už kompromisus ir yra tas pleištas, kuris drasko Europos vienybę ir pasitikėjimą. Turime išgirsti nusivylusiųjų balsus ir siekti teisingesnės, solidaresnės ir demokratiškesnės Europos Sąjungos visiems piliečiams. Ne tik užtikrinti gerovę, bet ir žmogaus teises, pasirūpinti  vieni kitais, ypač tais, kuriems pasirūpinti savimi darosi vis sudėtingiau, nes būtent šie žmonės ir yra labiausiai klaidinami dešiniųjų populistų ir radikalų.

Todėl svarbu neleisti, kad ši dešiniojo populizmo banga nusiristų per kitas Europos Sąjungos šalis. Juk to labiausiai ir geidžia euroskeptikais pasivadinę populistai, dangstydamiesi  demokratija ir saviraiškos laisvėmis, provokuojantys kraštutinių pažiūrų proveržį ir smurtą, nukreiptą į pažeidžiamiausius visuomenės narius. Štai kodėl dešiniųjų populistų sugalvotas „Brexit“ turi virsti jiems raudonu „stop it“.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė