LSDP sąskrydyje Šventojoje „-“ rekordinis socialdemokratų skaičius

„Su švente!” – rekordinį skaičių žmonių susirinkusių į kasmetį socialdemokratų sąskrydį pasveikino LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Apie 3 tūkstančiai socialdemokratų kelių kilometrų spinduliu apgyvendino Šventosios pajūrį. “Buvo savotiškas iššūkis mums kaip organizatoriams.  Jeigu ne škvalas – pakoregavęs mūsų programą – šį sąskrydį pavadinčiau tobulu,” – sako LSDP Klaipėdos miesto skyriaus pirmininkė.

Pirmą kartą Šventojoje vykęs sąskrydis socialdemokratams tapo atrakcija su išbandymais. Pirmą naktį atūžęs škvalas apniokojo stovyklavietes. Labiausiai nukentėjo tauragiškiai, kurių palapinė buvo pakelta ir nunešta vėtros. Kitų skyrių stovyklautojams taip pat teko nakvynės ieškotis kitur.

Bet audra neišgąsdino ir neišvaikė socialdemokratų iš pajūrio. 57 LSDP skyriai demonstravo išmonę įrenginėdami savo stovyklavietes. Jose atsispindėjo artėjančių rinkimų nuotaikos, o, pavyzdžiui, Šiaulių miesto skyrius tobulai sugebėjo įsikurti pagal LSDP 120 metų temą. Šiauliečiai gavo pirmą vietą už puikiai įrengtą stovyklą. Antrą vietą užėmė Raseinių skyrius, 3 – pasidalino Jonavos  ir Akmenės skyriai.

Ypatingą svetingumą ir vaišingumą demonstravo rokiškėnai – kviesdami visus nepraeiti pro šalį, vaišindami Rokiškio sūriu su ypatingomis užtepėlėmis ir linksmindami muzika.

Algirdas Butkevičius aplankė visų skyrių stovyklavietes, susitiko su skyrių žmonėmis, kalbėjosi, vaišinosi ir, žinoma, amžinosi tūkstančiuose nuotraukų.

Pirmininkas stengėsi pabendrauti su daugeliu partiečių, ypač džiaugėsi, kad taip gausiai į tradicinį socialdemokratų sąskrydį atvyko Kauno rajono, Vilkaviškio, Jonavos žmonės. Kad taip aktyviai dalyvavo vadinamieji mažieji skyriai – Šalčininkų, Biržų, Zarasų, Anykščių. A. Butkevičius sąskrydžio dalyviams palinkėjo išlikti tokiems aktyviems ir sutelktiems, taip pat išsaugoti žmonių pasitikėjimą socialdemokratais.

Po penktadienio naktį pajūryje praūžusios audros paaiškėjo, kad jūra nuplovė paplūdimyje įrengtą tinklinio aikštelę.

Taip iš privalomųjų sporto varžybų tarpo dingo tinklinis. Liko tik virvės traukimas ir šaudymas. Visi LSDP dalyvavę skyriai varžėsi ypač entuziastingai, nerimo tiek dalyviai, tiek žiūrovai…

Šaudymo varžybose nugalėjo Klaipėdos m. komanda, antra vieta atiteko Raseiniams, trečia – Kauno rajonui. Virvės traukime nepralenkiama buvo Utenos komanda, antri – Panevėžio rajonas, treti – Akmenės rajonas. Susumavus rezultatus geriausia varžybų komanda pripažinti – Raseiniai, antri – Kauno rajonas, trečia – Akmenės komanda.

Į metų renginį susirinkusių socialdemokratų pasveikinti atvyko ir kitų partijų atstovai – Valentinas Bukauskas iš Darbo partijos, Remigijus Žemaitaitis – iš Tvarkos ir teisingumo, Eugenijus Gentvilas – iš Liberalų sąjūdžio. Pristatytas kaip iš konkurencinės partijos, E. Gentvilas  prisipažino, kad konkurenciją jau sumažino: “Premjerui neteks per rinkimus grumtis su A. Guoga,” – juokavo E. Gentvilas įteikdamas dovanų rūkytą šamą.

Ypatingas vienijančias akimirkas LSDP stovyklautojai patyrė ir tradicinėse sporto varžybose, ir palydėdami saulę į jūrą, ir kartu susibūrę į “Flashmobą”, prie kurio, beje, prisijungė ir baikerių suvažiavimo dalyviai.

Kauno rajono skyriaus akimirkos iš sąskrydžio


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė