Neįgaliesiems keltuvai, vairuotojams „-“alkoblokai

Kauno rajono keliais jau rieda nauji, neįgaliesiems pritaikyti „Temsa LD 12” autobusai, juose įdiegta ir Lietuvoje populiarėjanti naujovė alkoblokai.

Naujuosius autobusus ketvirtadienį pristatė Kauno rajoną aptarnaujančios transporto bendrovės „Kautra“ atstovai.

Užvesdamas variklį vairuotojas turi pasitikrinti blaivumą transporto priemonėje sumontuotu alkotesteriu. Vairuotojo iškvėptame ore aptikus alkoholio, prietaisas neleidžia jam užvesti variklio. Jei alkoholio neaptinkama, pasukus uždegimo raktą, mašina įjungiama įprastai.

„Mūsų įmonėje kiekvienas vairuotojas prieš darbą turi pasitikrinti alkotesteriu, o ši priemonė  dar labiau užtikrins keleivių saugumą“, – teigė UAB „Kautra“ rinkodaros direktorius Gintautas Pakusas.

Naujieji „Temsa LD 12” autobusai išsiskiria ir tuo, kad juose įmontuoti hidrauliniai keltuvai žmonėms su judėjimo negalia. Juos išmėgino ir teigiamai įvertino pristatyme dalyvavę neįgalieji. Autobuso salone įrengta 51 sėdima, 22 stovimos bei viena vieta keleiviui su judėjimo negalia.

Kauno rajono mero pirmasis pavaduotojas Kęstutis Povilaitis pasakojo, kad rajone keleivius vežioja jau 11 žemagrindžių „Kautros” autobusų, pritaikytų keleiviams su judėjimo negalia.

Gera žinia Akademijos gyventojams – atsižvelgdama į jų prašymus, Kauno rajono savivaldybė seniūnijoje įrengė tris keleivių laukimo paviljonus. Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Tautvydas Tamošiūnas pasakojo, kad šis projektas įgyvendintas kartu su „Kauno autobusų“ bendrove.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė