Opozicinių partijų lyderiai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą

„Siekdamos po 2012 m. Seimo rinkimų sudaryti bendrą valdančiąją daugumą ir suformuoti tripartinę Vyriausybę, partijos susitaria: 2012 m. Seimo rinkimų kampanijos metu laikytis korektiškos, sąžiningos ir skaidrios rinkimų kovos principų; rinkimų agitaciją grįsti išimtinai partijos rinkimų programos nuostatomis, jų sklaida, taip pat partijos vertybių propagavimu; sudaryti tripartinę darbo grupę rinkiminiams ir porinkiminio bendradarbiavimo klausimams spręsti; pakartotiniame balsavime vienmandatėse rinkimų apygardose, esant galimybei, remti šį Susitarimą pasirašiusių politinių partijų iškeltus kandidatus; suformuoti tripartinę darbo grupę bendros vyriausybės programos nuostatoms parengti“, – tokį susitarimą pasirašė Seimo opozicinių partijų lyderiai Algirdas Butkevičius (Lietuvos socialdemokratų partija), Viktoras Uspaskich (Darbo partija) ir Rolandas Paksas (partija „Tvarka ir teisingumas“).

Šių metų gegužės 25 d. Seimo spaudos konferencijų salėje partijų lyderiai pasirašė susitarimą „Dėl bendradarbiavimo 2012 m. Seimo rinkimų ir po rinkimų sudarant naują valdančiąją daugumą“.

„Mūsų partijos vadovybei gimė idėja pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą tarp pagrindinių Seimo opozicinių partijų. Mes susitarėme, kad elgsimės korektiškai rinkiminės kampanijos metu, demonstruosime aukštą politinę kultūrą ir pristatydami savo programines nuostatas, ir susitikdami su žmonėmis, diskutuodami. Norime akcentuoti pagrindines Lietuvos problemas ir keliame klausimą, kodėl jos nėra sprendžiamos“, – kalbėjo Seimo opozicijos lyderis, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich akcentavo, kad rinkimų kampanijos metu bus kalbama ne apie praeitį, o apie tai, kas bus daroma ateityje: „Po rinkimų pirmenybę derėtis dėl valdančiosios daugumos matome tarp šitų trijų partijų“.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas kalbėjo, kad daromas netradicinis žingsnis, nes paprastai partijos tik po rinkimų pasirašo bendradarbiavimo susitarimus. „Žengiamas netradicinis žingsnis, kuris skatina susitarti, ne skaldyti, o vienyti, ne griauti, o kurti. Ir partijos, kurios šiandien mato situaciją valstybėje, visuomenės supriešinimą, žengia pirmą politinį žingsnį į būsimos vienybės etapą“, – kalbėjo R.Paksas.

Į pagrindinį žurnalistų klausimą, kurios partijos pirmininkas po Seimo rinkimų tikisi premjero posto, visų partijų lyderiai atsakė vieningai: kuri partija gaus daugiausiai rinkėjų pasitikėjimo mandatų, tai partijai ir bus patikėta formuoti Vyriausybę.

LSDP informacijos centras


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė