Pasirašyta tarptautinio bendradarbiavimo sutartis tarp Kauno regiono ir Vokietijos Bioblingeno apskrities

Draugiški santykiai tarp Vokietijos Bioblingeno apskrities ir tuometinės Kauno apskrities užsimezgė prieš kelis dešimtmečius: nuo tarpasmeninių, tarporganizacinių ryšių jie išaugo iki pirmojo bendradarbiavimo susitarimo, kurį 2004 metais pasirašė abi apskritys. Šįkart vokiečių delegacija, vadovaujama Bioblingeno apskrities landrato Rolando Bernhardo, atvyko į Kauno regioną tam, kad būtų pasirašyta tarptautinė bendradarbiavimo sutartis.

Pažintį su Lietuva ir Kauno regionu svečiai iš Vokietijos pradėjo Kauno rajone: apsilankė rajono socialinių paslaugų centre, kur turėjo progą gyvai pamatyti senjorų sveikatinimo treniruotes, pabendrauti su menine veikla užsiimančiomis moterimis – viena jų padovanojo landratui savo rankomis nuveltą paveikslą ir ponas R. Bernhardas pažadėjo, kad ši dovana tikrai ras garbingą vietą jo darbo kabinete.

Svečiams buvo aprodytas ir Krizių centras Garliavoje, juos sutiko Kauno laisvosios ekonominės zonos verslo, Kauno pramonės prekybos ir amatų rūmų atstovai, savo ūkį aprodė vienas stambiausių Kauno rajono ūkininkų Juozas Staliūnas, svečius dominančiomis atliekų tvarkymo temomis buvo kalbama lankantis Lapių regioniniame sąvartyne, pusę dienos svečiai praleido susipažindami su Birštono kurortiniu miestu.

Ketvirtadienio, rugsėjo 6 d., vakarą Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkas – Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, ir Bioblingeno apskrities vadovas Rolandas Bernhardas pasirašė tarptautinio bendradarbiavimo sutartį. Šia partneryste siekiama plėtoti kontaktus, keistis nuomonėmis ir idėjomis, kelti darbuotojų profesinę kompetenciją, vystyti bendrus sveikatos apsaugos, aplinkosaugos, socialinės, verslo, turizmo srities projektus.

Iškilmingame pasirašyme dalyvavo Kauno regiono plėtros tarybai priklausančių savivaldybių merai ar jų pavaduotojai – Kauno miesto, Raseinių raj., Birštono, Kėdainių raj., Prienų raj., Jonavos raj., Kaišiadorių raj.

Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkas V. Makūnas papasakojo svečiams, kuo ypatingas šis regionas ir jį sudarančios aštuonios savivaldybės, pažymėdamas, kad ši partnerystė su Bioblingeno apskritimi galėtų svariai prisidėti regionui siekiant pagrindinių tikslų – tapti moderniu Lietuvos bei Rytų ir Vidurio Europos ekonomikos regionu, mokslo, aukštųjų ir informacinių technologijų, kultūros bei turizmo centru su puikiai išvystyta tarptautinio susisiekimo ir logistikos infrastruktūra, kuriame gyventų nuolat besimokanti, versli, sveika ir saugi bendruomenė.

Savo ruožtu landratas R. Bernhardas visos delegacijos vardu išreiškė susižavėjimą tuo, ką išvydo atvykę čia. „Maloniai nustebome pamatę, kaip šauniai Jūs sugebate pasiekti tokių didelių dalykų teturėdami tokius kuklius resursus. Pajutome, kad atvykome pas lygiaverčius partnerius, kuriems galime ne tik suteikti patirties, žinių, bet ir ne mažiau viso to pasisemti iš Jūsų“, – negailėjo gerų žodžių Kauno regiono savivaldybių vadovams Bioblingeno landratas.

Šeštadienį Vokietijos delegacija savo apsilankymu pagerbė Kauno rajono žemdirbių derliaus šventę „Rudens sambariai 2012“ Raudondvario dvaro sodyboje.

KRS inf.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė