Pateikta paraiška Europos kultūros sostinės 2022 vardui laimėti

Gegužės 24 d. Kauno miestas kartu su Kauno rajonu pateikė paraišką LR Kultūros ministerijai Europos kultūros sostinės 2022 vardui laimėti.

2022-ais Europos kultūros sostine taps vienas Lietuvos ir vienas Liuksemburgo miestas. Kauno ir kitų šio titulo siekiančių Lietuvos miestų paraiškas vertins Europos Komisijos sudaryta tarptautinė 10-ies ekspertų komanda. Tikėtina, kad atranką laimėjęs miestas bus paskelbtas 2017 m. I-ajame ketvirtyje.

Kaip buvo rengiama paraiška?

Paraišką rengė daugiau nei 10 kultūros ir meno profesionalų ir akademinio pasaulio atstovų.

Pagal jų suformuluotas kryptis pasiūlymus meninei ir kultūros programai teikė daugiau nei 60 Kauno kultūros organizacijų. Iš viso buvo suorganizuota 250 grupinių ir asmeninių susitikimų su daugiau nei 500 kultūros lauko žmonių Kaune, Vilniuje, Liverpulyje, Londone, Monse, Amsterdame, Vroclave, Rygoje, Tartu, Esene, Briuselyje, Romoje, Kluže-Napokoje, Grenoblyje, Milane ir kitur.

Programoje, kurią šiuo metu sudaro per 100 projektų, bendradarbiaus apie 170 Europos organizacijų. Jau yra pakviesti keturi meno vadovai, turintys tarptautinių projektų valdymo ar tarptautinę akademinę patirtį, o į programų kuratorių ir koordinatorių tinklą įtraukti daugiau nei 100 kūrybininkų iš Lietuvos ir įvairių Europos bei pasaulio šalių

Projektu siekiama didelių ir ambicingų tikslų, kurie susiję su bendruomeniškumo kūrimu ir stiprinimu bei su europietiškos tapatybės apmąstymu.

Planuojama tapti šiuolaikine sostine. Tai reiškia – europietiška, modernia ir draugiška.

Meninė vizija

Daugiau negu 70 proc. veiklų planuojama bendruomenėse, kaimynystėse ir viešosiose erdvėse.

Nuo 2018 m. Kauno miesto ir Kauno rajono teritorijoje veiks 30-35 kultūros laboratorijos, kuriose kultūros specialistai ir menininkai glaudžiai bendradarbiaus su bendruomenių nariais, kurdami savitą kultūros programą.

Numatoma, kad vien šiose eksperimentinių kūrybinių laboratorijų veiklose 2018 – 2022 metais aktyviai dalyvaus apie 80 vietos menininkų, o renginiams pritrauks dar dvigubai tiek atlikėjų, šokėjų, gatvės menininkų, poetų ir kūrybingų svajotojų.

Ne mažiau kaip 50 proc. komandos narių bus jaunosios kartos atstovai.

Finansavimas

Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės įsipareigojo projektui papildomai skirti atitinkamai 12 mln. ir 4 mln. eurų.

LR vyriausybė bet kuriam laimėjusiam miestui įsipareigojo skirti iki 50 proc. programos biudžeto, bet ne daugiau nei 10 mln. eurų.

Iš privačių rėmėjų ir įvairių Europos fondų, finansuojančių kultūrą, tikimasi surinkti dar apie 15 proc. biudžeto.

Europos kultūros sostinės miestų vidutinis biudžetas paskutinįjį dešimtmetį svyruoja tarp 20 ir 80 mln. eurų.

Dar galite prisidėti

Šio etapo paraiškoje pateiktos programos dalis sudarys apie 50-60 proc. baigtinės Kaunas 2022 programos. Kiti 40 proc. yra planuojami išvystyti su bendruomenėmis ir vietos bei tarptautiniais kultūros operatoriais 2017-2021 metais.

Kaunas 2022 internetiniame puslapyje (www.kaunas2022.eu) rasite reguliariai atnaujinamą informaciją. Čia taip pat patalpintas klausimynas, kurį užpildę galite pasiūlyti savo idėją, veiklą ar partnerystę. Klausimynas bus pasiekiamas iki 2019 metų pabaigos.

Daugiau informacijos:

www.kaunas2022.eu

https://www.facebook.com/kaunas2022

 


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė