Premjeras A. Butkevičius: žengtas vienas svarbiausių žingsnių energetinės nepriklausomybės link

Pirmadienį į Klaipėdą įplaukė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivas-saugykla „Independence“, kurio pasitikimo ceremonijoje dalyvavęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad tai istorinė diena ne tik Lietuvai, bet ir visam Baltijos regionui.

„Regioninis Klaipėdos SGD terminalas atveria galimybes Latvijai ir Estijai, visoms Baltijos šalims naudotis alternatyviais dujų tiekimo šaltiniais, užsitikrinti konkurencingas kainas, integruotis į Europos Sąjungos vidaus rinką ir sustiprinti visų mūsų energetinį saugumą. Beje, šio objekto įtaka derybose dėl dujų kainų mažinimo Lietuvos vartotojams juntama dar nepradėjus jo eksploatuoti“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

„Mes neturėjome teisės vėluoti, nors statybų metu teko išspręsti ne vieną galvosūkį. Didžiuojuosi, kad Lietuva sugebėjo rekordiniu greičiu – per pusantrų metų – pastatyti pirmą tokį terminalą Europoje. Tai buvo labai sudėtingas projektas, įgyvendintas UNESCO saugomos teritorijos  pašonėje laikantis gamtosaugos taisyklių. Jis pareikalavo naujų techninių sprendimų ir didelio profesionalumo“, – kalbėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Šia proga premjeras A. Butkevičius taip pat sulaukė JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry sveikinimo laiško, kuriame teigiama, kad regioninis energetikos politikos koordinavimas ir tokių reikšmingų projektų įgyvendinimas šiuo metu svarbesnis nei bet kada anksčiau siekiant užtikrinti saugią visos Europos energetikos ateitį.

„Mūsų ilgametė draugystė su Lietuva paremta abipuse parama demokratijai, žmogaus teisėms ir laisvos rinkos principams. Klaipėdos SGD terminalo atidarymas – ypač reikšmingas žingsnis Baltijos valstybių energetiniam saugumui. Teigiamai vertiname stiprią ir nepertraukiamą Lietuvos lyderystę ir strateginę viziją įgyvendinant šį ir kitus energetikos diversifikavimo projektus“, – sakoma premjerui atsiųstame JAV valstybės sekretoriaus sveikinimo laiške.

Terminalas bus svarbiausia priemonė, užtikrinanti energijos išteklių tiekimo diversifikavimą ir realų alternatyvių gamtinių dujų tiekimo šaltinį. Jį sudarys trys pagrindinės dalys: plaukiojantis laivas-talpykla su dujinimo įrenginiu, speciali krantinė, reikalinga laivo švartavimuisi, ir aukšto slėgio dujų vamzdynas, sujungtas su magistraliniu dujotiekiu.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė