Raudondvaryje pasveikinti Kauno rajono verslininkai

Metų pabaigos nuojautomis jau gyvenantis Raudondvario dvaras gruodžio 7 d. vakarą duris atvėrė Kauno rajono verslininkams: juos į tradicinę verslininkų pagerbimo šventę pakvietė Kauno rajono savivaldybė.

Apie pusantro šimto svečių subūrusioje Raudondvario iškilmingoje menėje buvo pagerbti versliausių įmonių vadovai, sugebantys, pasak mero Valerijaus Makūno, matyti ne tik pelną, bet ir žmogų. Vakaro svečiams buvo pristatytos aštuonios nominacijos: už pažangių mokymo naujovių taikymą, tradicijų puoselėjimą, socialiai atsakingą verslą, aukštųjų technologijų plėtrą, investicijas bei partnerystę, indėlį į biudžetą, sėkmingą verslo plėtra ir indėlį į gamtosaugą.

Nominacijų nugalėtojams šiemet buvo įteiktos rajono stikliaus Audriaus Vaišnio sukurtos prekybos, iškalbos, keliautojų, komercijos ir pelno dievo Merkurijaus statulėlės. Ypatingą vakaro atmosferą kūrė talentinga dainininkų pora – Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė kartu su styginių kvintetu.

Įvertinimai, pasiekti partnerystės dėka

Kauno rajono savivaldybės vardu vakaro svečius sveikindamas meras Valerijus Makūnas priminė, kad rajonui lyderių gretose išlikti padeda verslo, valdžios ir bendruomenės partnerystė. Lietuvos laisvosios rinkos instituto paskelbtame Lietuvos savivaldybių indekse Kauno rajonas šiemet užėmė antrąja vietą ir iš 100 galimų balų surinko 67,5 – 7 balais daugiau nei pernai. „Ekspertų nuomone, geriausia žmogui savivaldybė yra ta, kuri taupo pinigus, skaidriai naudoja biudžeto lėšas, skatina konkurenciją, mažina biurokratinę naštą, kuria palankias sąlygas verslui, pritraukia investicijų – taip sukurdama naujų darbo vietų ir leisdama žmonėms daugiau užsidirbti. Be verslo ir visos bendruomenės paramos spręsti šiuos uždavinius savivaldybė būtų nepajėgi. Todėl šiandien norėčiau jums padėkoti už nuoširdžią ir vaisingą partnerystę. Jūs esate tie žmonės, nuo kurių priklauso darbo vietų kūrimas, sėkmingas mokesčių surinkimas, socialinės atskirties mažinimas“, – sakė į verslininkus kreipdamasis Kauno rajono vadovas.

Pagerbti rajono verslininkus taip pat atvyko rajono savivaldybės administracijos vadovai – direktorius Ričardas Pudževelis su pavaduotojais Kęstučiu Povilaičiu ir Angele Ščiukauskiene, savivaldybės tarybos nariai, Seimo nariai Raminta Popovienė ir Antanas Nesteckis, laikinasis Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Aštuoni apdovanotieji

Kavinės „Armėnija“ vadovas Borisas Oganianas, atsiėmęs apdovanojimą už tradicijų puoselėjimą, trumpame nugalėtoją pristatančiame filmuke sakė, kad jo bendrovės sėkmės paslaptis – šeimyninis verslas. „Svetimas žmogus niekada taip nesistengs, kaip savas, šeimos narys,“ – tvirtino kavinę valdančios bendrovės „Bogruva“ direktorius B. Oganianas.

Už socialiai atsakingą verslą apdovanota bendrovė „Nuaras“. Jos vadovai 2010 metais Ringaudų seniūnijoje atidarė savo seniai brandintą svajonę – modernų „Baltijos kinologijos centro“ šunų, kačių ir kitų smulkių gyvūnėlių viešbutį.

Tarptautinė įmonių grupė „Hoptrans Holding“ pelnė apdovanojimą už indėlį į biudžetą. Kaip patikino jos vadovas Vytas Volkevičius, ši transporto, logistikos ir ekspedijavimo paslaugas Vakarų Europoje, NVS ir Tolimuosiuose Rytuose teikianti bendrovė yra neabejinga sportui, remia meno ir mokslo veiklas. Viena jos remiamųjų – ir Kauno rajono vardą garsinanti moterų krepšinio komanda „Hoptrans-Sirenos“.

Autovežių gamintojai „Patikima linija“ – vienas stambiausių gamintojų Europoje, buvo apdovanoti už sėkmingą verslo plėtrą. Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Belgijos, Vokietijos, Ispanijos, Ukrainos pirkėjus aptarnaujančioje įmonėje dirba 160 darbuotojų.

Už indėlį į gamtosaugą Merkurijaus statulėlė įteikta pažangias technologijas taikančios atliekų rūšiavimo įmonės „Super Montes“ direktoriui Arūnui Staškauskiui.

Sraigtasparnių pilotus mokantys, unikalų treniruoklį ir virtualius simuliatorius savo veikloje taikantys „Aircraft Support and Training Europe“ buvo apdovanoti už pažangių mokymo naujovių taikymą.

Už aukštųjų technologijų plėtrą apdovanota LEZ‘o teritorijoje veikianti farmacijos gamybos įmonė „Aconitum“. Kaip sakė jos vadovas Vincas Vilius, iki 70 proc. gauto pelno įmonė investuoja į laboratorijų modernizavimą, todėl ne atsitiktinai ne kartą yra pelniusi inovatyviausios, pažangius produktus kuriančios bendrovės vardą.

Už investicijas ir partnerystę apdovanota įmonė „Kautra“ ne taip seniai visuomenei pristatė naujutėlius autobusus „Temsa“ – jie ne tik įsigyti važinėti išskirtinai Kauno rajone, bet ir apipavidalinti rajono spalvomis bei simbolika. Progresyviai mąstantys vežėjai skiria daug dėmesio naujovėms – pradedant dviračių laikikliais ant autobusų, ir baigiant nemokama mobiliojo interneto prieiga keliaujantiesiems. Kaip sakė „Kautros“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas, autobusų parkas taip pat stabiliai atnaujinamas, todėl šiuo metu jo vidutinis amžius – 7 metai – yra jauniausias Lietuvoje.

KRS inf.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė