Savivaldybės diena Karmėlavoje

Kauno rajone nėra panašių seniūnijų – kiekviena iš dvidešimt penkių vis kitokia, išskirtinė. Ne išimtis – ir Karmėlavos seniūnija. Jos centrą, Karmėlavos gyvenvietę, kerta viena iš svarbesnių transporto arterijų „Kaunas-Zarasai-Daugpilis“, pašonėje – 82 ha užimančios ir baigiamos užlaidoti pagrindinės Kauno miesto gyventojų kapinės, sparčiai besiplečiantis tarptautinis oro uostas ir Laisvoji ekonominė zona, planuojamas kurti Viešasis logistikos centras.

 Karmėlavos seniūnija Kauno rajono savivaldybės teritorijos bendrajame plane patenka į verslo ir infrastruktūros vystymo zoną. Čia statomos ar planuojamos statyti naujos gamyklos, intensyviai vystoma gamyba, kuri kuria pridėtinę vertę. Savivaldybei neretai tenka ieškoti kompromiso leidžiant plėtotis verslui ir kartu nepabloginti čia gyvenančių žmonių gyvenimo sąlygų.

 Pastaruoju metu vis labiau pastebima tendencija – įmonės bendradarbiauja su vietos bendruomene, prisideda prie jos gerovės kūrimo. Keičiasi ir žmonių požiūris. „Anksčiau tarp Kauno oro uosto ir gyventojų buvo priešprieša. Dabar supratome – esame Siamo dvyniai, matome ne tik neigiamą kaimynystės pusę, bet ir galimą naudą“, – sakė Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centro pirmininkas „Židinys“ Raimundas Jokimčius.

 Pristatyti, kas šioje seniūnijoje nuveikta pastaraisiais metais, kas ketinama daryti, išklausyti bendruomenės pasiūlymų ir nuomonių į seniūniją atvyko Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, jo pavaduotojai Petras Mikelionis ir Antanas Makarevičius, Administracijos direktorius Ričardas Pudževelis, jo pavaduotojai Raminta Popovienė ir Kęstutis Povilaitis, skyrių vedėjai.

 Tradicinėje Savivaldybės dienoje meras V. Makūnas padėką už bendradarbiavimą su bendruomene įteikė Kauno oro uosto generaliniam direktoriui Arijandui Šliupui. Direktorius susirinkusiems papasakojo apie plėtros planus, ateinančias dvi naujas bendroves, kurios sukurs 200 naujų darbo vietų, kvietė gyventojus dalyvauti aplinkos tvarkymo talkoje aplink oro uosto teritoriją.

 Meras V. Makūnas trumpai pristatė vykdomus ir numatomus projektus: renovuojamas lopšelis-darželis „Žilvitis“, rekonstruojamas seniūnijos administracinis pastatas, kuriame patalpas turės ir bendruomenė. Ketinama atnaujinti Kauno ir Gėlių gatves Ramučiuose, įrengti šaligatvius Centrinėje gatvėje, išasfaltuoti Zversos gatvę Ramučiuose, įrengti naujus pėsčiųjų ir dviračių takus nuo Karmėlavos iki Kauno ir atnaujinti senus, parengti Žirgyno gatvės Margavos kaime rekonstrukcijos techninį projektą. Pirmas vandens ir nuotekų tinklų įrengimo etapas Ramučiuose jau baigtas, antrame – numatyta tinklus plėsti minėtoje ir Karmėlavos gyvenvietėse, planuojama rekonstruoti čia esančią nuotekų valyklą. Taip pat ketinama rekonstruoti Karmėlavos B. Buračo gimnazijos stadioną ir suremontuoti sporto salę. „Ramučių parkas bus ne tik puiki vieta poilsiui ir laisvalaikiu, bet ir reprezentuos gyvenvietę“, – sakė V. Makūnas.

 Karmėlavos seniūnijoje šiuo metu veikia 200 įmonių. Daugiausia mokesčių į rajono biudžetą sumoka UAB „Aviacijos paslaugų centras“, „Hoptransa“ ir „Rosma“. Kauno LEZ teritorijoje esančios bendrovės „Elinta“, ,,Finnfoam“ žinomos ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei pasaulyje.

 Šiuo metu Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje čia jau baigiami bendrovės „Ryterna“ gamyklos statybos darbai, į kuriuose buvo investuota apie 5 mln. Lt. Dar šiais metais duris atversianti gamykla gamins garažo vartus, daugiausiai skirtus užsienio šalių rinkoms.

 Šį pavasarį Kauno LEZ daugiau kaip 2 ha sklype prasidės šiaudų granulių gamyklos statybų darbai, kitais metais bendrovė „Enwipellets“ jau tikisi pradėti gamybą. Vasarą „Vičiūnų grupė“ statys žuvies produktų gamyklą ir šaldymo sandėlius. Sklypą LEZ turi ir žemės ūkio kooperatyvas „Pienas Lt“, kuris artimiausiu metu planuoja investuoti apie 100 mln. Lt į naujos gamyklos statybas ir gaminti pieno bei išrūgų baltymus, skirtus kosmetikos gamybai. Didžiausias investicijas planuoja Suomijos energetikos koncernas „Fortum“, kuris skirs apie 700 mln. Lt kogeneracinei jėgainei Kauno LEZ teritorijoje statyti.

 Pačioje Karmėlavoje veikia UAB „AIRCRAFT SUPPORT AND TRAINING EUROPE“, rengianti sraigtasparnių pilotus. Tai viena iš naujausių ir moderniausių tokio tipo įmonių ne tik Karmėlavoje, Kauno rajone, Lietuvoje, bet ir Europoje. Šis mokymo centras atidarytas praėjusių metų pavasarį. Praktiniams mokymams naudojami realaus skrydžio treniruokliai, kurie geba 100 procentų atkurti realaus skrydžio sraigtasparniu ore pojūtį. realybę atitinkanti kompiuterinė bazė. Mokinys įlaipinamas į sraigtasparnio treniruoklį ir naudojant specialią judesio platformą imituojamas tikras skrydis su realiais pojūčiais,  tiksliai pagal žemėlapius sukurtose vietovėse.

Kauno rajono vadovai Savivaldybės dienos metu turėjo galimybę „nuskristi“ į Sočį, o sraigtasparnį pilotavęs V. Makūnas tapo pirmuoju šalyje meru pilotu, atlikusiu savarankišką pažintinį skrydį realaus skrydžio treniruokliu ir gavo apie tai liudijantį sertifikatą. Bendrovės generalinis direktorius Arūnas Kmieliauskas Savivaldybės atstovus svetingai supažindino su mokymo klasėmis, įranga, metodika ir personalu.

Išvažiuojamojo posėdžio metu aptarta, kur ateityje galėtų atsirasti greitosios medicinos pagalbos punktas, estetiškų prekyviečių prie kapinių įrengimo, eismo saugumo didinimo, apleistų pastatų tvarkymo, Ramučių kultūros centro materialinės bazės gerinimo ir kiti aktualūs klausimai.

 Kelta mokinių saugumo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijoje problema – neaptverta teritorija, nėra stebėjimo kamerų. Taip pat reikia pakeisti vieno iš korpusų koridoriaus grindų dangą, šildymo sistemos ir vandens tiekimo vamzdynus, atnaujinti sporto aikštyną ir atlikti sporto salės kapitalinį remontą. Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė sakė,kadšie darbai bus atliekami dar šiais metais.

 „Karmėlavos lopšelį-darželį „Žilvitis“ lanko 130 vaikų. Nuo rugsėjo 1 dienos į jį patekti norėtų 55 ugdytiniai, tačiau priimti bus tegalima 20. Miestelyje, kaip ir kitose priemiestinėse rajono teritorijose, susiduriame su ikimokyklinio ugdymo problema“, – kalbėjo I. Marcinkevičienė. Problemą  spręsti ketinama statant konteinerinius darželius.

 Kauno rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Kelmelis informavo, kad vykdomas Kauno rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano pakeitimas, kvietė bendruomenę teikti pasiūlymus ir ragino įteisinti savavališkas statybas.

 Savivaldybės vadovai išgirdo daug gražių žodžių apie seniūną Šarūną Šukevičių. Seniūnaičiai, bendruomenės atstovai džiaugėsi, kad jis dėmesingas, iniciatyvus, rūpestingas, operatyviai ir geranoriškai sprendžia iškilusias problemas.

 KRS inf.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė