Ukrainiečiai domisi Kauno rajono patirtimi

Vakar Raudondvario dvare Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir kiti savivaldybės vadovai priėmė grupę Užhorodo universiteto (Ukraina) viešojo administravimo specialybės studentų, Lietuvoje atliekančių praktiką.

Visi jie jau dirba įvairiose viešojo sektoriaus struktūrose. Susitikimas įvyko tarpininkaujant Mykolo Romerio universitetui, kurį su Užhorodo universitetu sieja bendradarbiavimo saitai.

Užhorodas – miestas Vakarų Ukrainoje, prie Užo upės, jis yra Užkarpatės srities administracinis centras. Sritis ribojasi su Slovakija, Vengrija, Lenkija, Rumunija.

„Esame specifinė, daugiatautė sritis. Mes jau seniai mezgame ryšius su kaimynais Vakaruose, o dabar atvykome pasisemti patirties pas jus“, – kalbėjo Užhorodo universiteto Politikos ir viešojo administravimo katedros docentė, Užhorodo miesto tarybos narė Hanna Hlukhova.

Ukraina rengiasi šių metų spalį įvyksiantiems savivaldos rinkimams. Ukrainiečius  domina Kauno rajono geroji patirtis, ypač darbas su bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, vykdomos socialinės reformos, jaunimo politika, galimybės pasinaudoti ES parama.

„Prieš daug metų mes taip pat važiavome į Europos šalis ir mokėmės iš jų. Šiandien džiaugiamės, galėdami sukauptą patirtį perduoti jums“, – kalbėjo V. Makūnas.

Raudondvaryje taip pat svečiavosi Užkarpatės administracijos atstovė Marianna Fedaka, Užhorodo mero patarėja Olha Hatner, Užkarpatės televizijos TISA-1 politinių ir visuomeninių laidų redaktorė Iryna Harmasi.

H. Hlukhova tvirtino, kad Užhorodo savivaldybė sieks stiprinti ryšius su  Kauno rajonu, o ateityje galbūt ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

Ukraina+2015+07+15+1

Ukraina+2015+07+15+2

Ukraina+2015+07+15+3


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė