Vaikas į mokyklą „-“ uždavinys tėvams

Kiekvienais metais prieš mokslo metų pradžią tėvams tenka didelis uždavinys kaip nupirkti savo atžaloms būtiniausias mokyklines prekes. Toli gražu ne visiems pavyksta sėkmingai tai išspręsti.

Daugelis tėvų prieš mokyklą į prekybos centrus skuba rankose turėdami apgalvotą būtiniausių mokyklinių prekių sąrašą. Nors ir labai bandoma taupyti, įsigijus vaikui reikiamas prekes mokyklai ypač tai pajunta tėvai ištuštėjusiomis piniginėmis . Ne maža dalis šeimų neturi kitos išeities, kaip prašyti socialinės paramos, už kurią, beje, neįmanoma įsigyti net būtiniausių reikmenų mokyklai. Labiausiai prieš mokyklą nerimauja sunkiai besiverčiančios ir daugiavaikės šeimos, kurios į mokyklą išleidžia ne vieną ir ne du vaikus.

Dauguma nepasiturinčių šeimų plūsta į parduotuves reikalingiausių prekių po rugsėjo 1-osios, kai vyksta išpardavimai. Tačiau net ir 40 ar 50 procentų nuolaida nesumažina išlaidų sunkiai besiverčiančioms šeimoms. Pastarosios į mokyklą turi išleisti daugiau nei vieną atžalą, todėl išlaidos būna tikrai nemenkos.

Nuo liepos 1 dienos yra skirstomos išlaidos socialiai prižiūrimoms šeimoms, tačiau kai kurios susiruošia prašyti paramos tik prasidėjus mokslo metams. Pagrindinė sąlyga kompensacijai gauti mokyklinėms priemonėms – reikia užpildyti prašymą. Deja mokyklinės priemonėms gauti vienkartinė kompensacija tesiekia 156 Lt.

Jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 525 Lt, galima kreiptis ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti. Jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra didesnės kaip 525 Lt, bet mažesnės kaip 700 Lt, mokiniui gali būti skiriamas nemokamas maitinimas išimties tvarka. Tai sprendžia savivaldybė, savo tvarkoje numatydama tokius atvejus (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar vaikus augina neįgalūs tėvai ir kt.) bei atsižvelgdama į konkrečios šeimos gyvenimo sąlygas.
Vaikų išleidimas į mokyklą tampa didele našta ne tik tėvams, bet ir valstybei. Panašu, jog būtinas pilietinės ir aktyvios visuomenės įsitraukimas į šį procesą.

plakats Buk pirmunasTodėl asociacija „Neribotų galimybių fondas“ jau šeštąjį kartą Lietuvoje organizuoja socialinę akciją „Būk pirmūnas“. Rugpjūčio 22 – 24 dienomis akcijos savanoriais prekybos tinklo MAXIMA parduotuvėse rinks mokyklines prekes vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų. Visos surinktos mokyklinės prekės bus išdalintos vaikams, kuriems labiausiai to reikia dar iki rugsėjo pirmosios.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė