Zapyškį šturmuos aštuoni vikingų laivai

Spalio 26 d. (sekmadienį), 12 val., aštuoni vikingų laivai turėtų pasiekti Zapyškį (Kauno r.) ir išsilaipinti šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios įsikūrusioje stovykloje.

VIII-XI amžiuose vikingais vadinami skandinavų jūrininkai garsėjo ne tik prekyba, bet ir siaubiamaisiais žygiais, ypač  Šiaurės ir Rytų Europos kraštuose.

Šį kartą vikingai Zapyškio neniokos – Nemuno pakrantėje degs laužas, skambės senovės giesmės,  vyks vaišės. Pramoginį žygį rengia Kauno rajono savivaldybė ir viešoji įstaiga „Birštono Nemunas“. Plaukimo tikslas – populiarinti kuriamą Mažąjį pakaunės turizmo žiedą.

Spalio pradžioje buvo atidarytas dviračių takas, kuris sujungė Marvelę su Kačergine. Tada naują trasą išmėgino didelis būrys Kauno rajono savivaldybės darbuotojų su meru Valerijumi Makūnu priešakyje.

Kitas, dešiniuoju Nemuno krantu nuo Šilelio kaimo tiesiamas dviračių takas artėja prie Karnavės. Kitąmet jis turėtų pasiekti Kulautuvą.

Kauno rajono savivaldybė daug investuoja į turizmo infrastruktūrą Kačerginės, Zapyškio, Kulautuvos ir Raudondvario seniūnijose. Zapyškį ir Kulautuvą ateityje ketinama sujungti lyniniu keltuvu per Nemuną. Juo bus galima perkelti ir dviračius.

***

Žygio dalyviai plauks dviejų rūšių laivais: 16 vietų „Vikingų žalčiais“ ir 8 vietų „Mažaisiais vikingų žalčiais“.

Žygio pradžia – 10 val. nuo Nemuno ir Neries santakos.

Atvykimas į Zapyškio stovyklavietę – 12 val.

Renginio pabaiga – 13 val.

vikingai (1)

Vikingų laivas3

Zapyðkis 2004 05


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė