Žygis ežero dugnu

Kauno rajono socialdemokratų komanda po savo rajoną yra keliavusi dviračių ir vandens keliais, o šįsyk tradicinis žygis vyko pėsčiomis, Ežerėlio durpynais. „Ko mes norime?“ – sušuko žygio vadovas, Ežerėlio girininko pavaduotojas Paulius Vilkevičius. „Žygio! Žygio!“ – suskandavo Kauno rajono socialdemokratai, nusiteikę pelkės šturmui.

Pasveikinęs visus pavienius, poromis, su šeimomis susirinkusius žygeivius LSDP Kauno rajono skyriaus pirmininkas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas palinkėjo naujų potyrių ir įspūdžių susipažįstant su Ežerėlio durpynais, kurie kitados buvo pragariškai sunkaus darbo, skurdo, socialinės atskirties sinonimas, o šiandien šalia akyse gražėjančio ir modernėjančio Ežerėlio plytintys durpynai – šiuolaikinės durpių gavybos vieta, pelningumu pirmaujanti Lietuvoje.

Ežerėlio gyventojai statosi ir renovuojasi būstus, bendruomenė džiaugiasi nauju sporto aikštynu, parodomis, šventėmis, labai mėgstamomis šio palyginti nedidelio miestelio, kurio statusas nuo 1956 m. yra miesto, gyventojų. Ežerėliečiai ypač didžiuojasi, kad jų miestelyje kadaise gyveno ir čia pirmąsias fotojuostas išryškino pasaulinio garso fotomenininkas Antanas Sutkus.

Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė žygeiviams išdalijo Kauno rajono socialdemokratų skyriaus organizuojamų renginių Dalyvių pasus, kuriuose grafoje „Aš čia buvau“ antspaudu pažymėtas Ežerėlis.

Potyriai, pėsčiųjų žygio dalyviams žingsniuojant durpynu, buvo stulbinami: žygeiviai išvydo egzotišką teritoriją, pasidabinusią baltais švylių žiedais. Saugant durpynus nuo gaisrų, be žygio vadovų vaikščioti po juos draudžiama, todėl pamatyti baltuojančią švylių pūkų jūrą buvo išties unikali galimybė.

Pėsčiųjų žygio maršrutas driekėsi ten, kur kitados tyvuliavo ežeras. Žygio vadovai Paulius ir Monika pasakojo apie iš durpyno iškasamus kelmus, kurie rūgščioje terpėje išgulėjo, spėjama, net nuo ledynmečio, apie šios unikalios teritorijos istoriją, fauną ir florą, apie tai, kaip pelkėje elgtis ir kaip gelbėtis, įsmukus į akivarą.

Kelionė su tokiais nuostabiais gidais, o ir bendraujant tarpusavyje, grožintis reginiais tikrai neprailgo. Po kiek daugiau nei trijų valandų trukusio pėsčiųjų žygio Kauno rajono socialdemokratai vaišinosi koše ir arbata medžių paunksnėje.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė