Piešinių konkurso nugalėtojai keliaus į Europos Parlamentą, jų darbai “­−” į Seimą

„Sveikata, jaunumas, grožė“ – šiuos Vydūno žodžius Kauno ir Kėdainių rajono vaikai bandė perteikti savo piešiniuose.

2013-ieji paskelbti Sveikatingumo metais, taip gimė idėja surengti vaikų piešinių konkursą sveikatos tema. Konkurso globėjomis ir pagrindinių prizų steigėjos tapo trys veiklios moterys – Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo narė Raminta Popovienė bei Labdaros ir paramos fondo vadovė Aurelija Makūnienė. Joms aktyviai talkino Kauno rajono švietimo centras, Kauno rajono švietimo, kultūros ir sporto skyrius bei Kauno savivaldybės viešoji biblioteka, kurioje įvyko baigiamasis renginys.

Savo piešinius konkursui pateikė 84 mokiniai iš Kauno rajono mokyklų ir Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos.

„Norėjome jaunus žmonės pakviesti paskaityti Vydūno kūrybą, susipažinti su jo biografija, gyvenimo būdu. Jam buvo svarbu žmogaus asmenybė, gyvenimo vertybes, sveikas kūnas ir siela“, – sakė konkurso globėja R. Popovienė.

Kaip žinoma, būsimasis rašytojas ir filosofas jaunystėje sirgo tada nepagydoma plaučių džiova. Vis dėlto jaunuolis nepalūžo: tapo vegetaru, užsiiminėjo joga, darė kvėpavimo pratimus, nerūkė, nevartojo alkoholio, ėmė domėtis Vedomis, pozityviai mąstė ir net sukūrė savitą filosofijos sistemą. Pastangos nenuėjo veltui – mąstytojas nugyveno ilgą ir turiningą gyvenimą.

Penktadienį Kauno rajono viešojoje bibliotekoje surengtoje iškilmingoje ceremonijoje buvo apdovanoti gražiausių piešinių autoriai.

„Nesitikėjome, kad bus tiek daug dalyvių. Tikiu, kad šis konkursas taps tradiciniu ir bus rengiamas kasmet“, – žadėjo R. Popovienė.

Pagrindinį konkurso prizą – kelionę į Europos Parlamentą – įsteigusi V. Blinkevičiūtė teigė, kad visų vaikų darbai buvo verti pirmos vietos.

„Konkurse dalyvavusių vaikų piešiniai dar kartą patvirtino, kad Kauno rajone gyvena daug gabių ir talentingų vaikų“, – didžiavosi Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Autoritetinga vertinimo komisijai, kuriai vadovavo dailės profesorius Jonas Audėjaitis, atrinko geriausius vaikų darbus, kuriems atiteko konkurso rėmėjų dovanos.

Pagrindinės nugalėtojos laurai atiteko Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos 6 klasės mokinei Ritai Gudaitytei.

„Mano mokinė labai kukli ir rami, bet be galo talentinga. Jau dabar matau, kad ji daug pasieks“, – džiaugėsi auklėtinės laimėjimu mokytoja Aušra Urbikienė.

R. Gudaitytė bei dar trys skirtingose amžiaus grupėse nugalėtojais tapę moksleiviai keliaus į Europos Parlamentą.

A. Makūnienės labdaros ir paramos fondas visiems konkurso prizininkams įteikė čekius, su kuriais bus galima apsipirkti dailės reikmenų parduotuvėje.

Raminta Popovienė pranešė dar vieną žinią: geriausių šio konkurso piešinių paroda bus surengta ir LR Seime.

Konkurso nugalėtojai:

5-7 kl. moksleivių grupė

1 vieta – Gintarė Lukoševičiūtė
2 vieta – Joana Ažukaitytė
3 vieta – Erika Tugaudytė

8-10 kl. moksleivių grupė

1 vieta – Agnė Janušauskaitė
2 vieta – Erika Dragūnaitė
3 vieta – Aušrinė Klovaitė

11-12 kl. moksleivių grupė

1 vieta – Dovilė Zakarauskaitė
2 vieta – Milda Drumstaitė
3 vieta – Paulius Janušauskas

KRS inf.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė