Socialdemokratų sąskrydis Giruliuose „Ir vėl mes pajūry “­−” ir vėl draugų būry…“

Kasmetiniame socialdemokratų sąskrydyje Giruliuose netrūko geros nuotaikos, energijos, įspūdžių, dainų, žaidimų, bičiuliškų pokalbių ir svarbiausia – žmonių :) . Sąskrydyje dalyvavo per 2500 partijos bičiulių. Penktadienį vyko komandų registracija, dalyviai kūrėsi nameliuose, palapinėse. „Atvažiuojam, kuriamės, prisistatom ir bendraujam. Taip trumpai būtų galima įvardinti pirmąją sąskrydžio dieną“, – sakė klaipėdiečiai. Vakare vyko skyrių prisistatymų vakaras „Ir vėl mes pajūry – ir vėl visi būry“, kuriame trumpais ir šmaikščiais pasirodymais prisistatė pageidaujančios komandos. Vakaronės dalyvius linksmino didžėjus Romekas ir komanda.

„Žmonės atvyko į pajūrį gerai nusiteikę – pailsėti ir pabendrauti. Smagu vienoje vietoje matyti tokį gausų būrį bendražygių. Tokie renginiai stipriau sujungia žmones, tvirtina mūsų partijos gretų vienybę“, – sąskrydžio atidarymo iškilmėse kalbėjo LSDP lyderis Algirdas Butkevičius. Socialdemokratus pasveikino ir kitų partijų vadovai, profesinių sąjungų lyderiai, Klaipėdos meras bei kiti svečiai. Daugelis svečių ir dovanų nepagailėjo…

Prieš pietus surengtame partijos prezidiumo ir štabo posėdyje socialdemokratai aptarė Lietuvos politinę ir ekonominę padėtį, kalbėjo apie Seimo rinkimus. Po to A. Butkevičius aplankė beveik visas LSDP miestų ir rajonų skyrių būstines po atviru dangumi, šnekėjosi su bendražygiais.

Stovyklavietėje viešėję Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovai LSDP lyderiui A. Butkevičiui padėkojo už paramą laisvam žodžiui – socialdemokratai balsavo už tai, kad laikraščiams, žurnalams ir knygoms, kitiems spaudos leidiniams Andriaus Kubiliaus Vyriausybės užkrauti žlugdantys pridėtinės mokesčiai būtų sumažinti. Seimo narė socialdemokratė Irena Šiaulienė su bendražygėmis LŽS narius ir kitus sąskrydžio svečius pasitiko nešina didžiuliu tortu, išmargintu LSDP simbolika.

Sąskrydžio dalyviai aktyviai dalyvavo prasidėjusiose krepšinio, virvės traukimo, šaudymo šachmatų varžybose. Šiais metais buvo daug naujų konkursinių rungčių: dažasvydis, lauko smiginis, nuotaikingos bulvių skutimo varžybos “Pamaitink kaimyną” – šioje rungtyje nepralenkiami buvo vilniečiai.

Netrūko nei ryžto nugalėti, nei sportinio azarto, tad nugalėtojai džiaugėsi prizinėmis vietomis, o tie, kuriem pasisekė mažiau, guodė save olimpine tiesa: kur kas svarbiau dalyvauti, o ne laimėti. Komandinių sporto varžybų nugalėtojai: Klaipėdos skyrius (1 vieta), Raseiniai – antri, Šilalė – treti.

Geriausiais krepšininkais buvo pripažinti Rietavo socialdemokratai, antri – raseiniškiai, treti – mažeikiškiai. Šaudymo varžybose nebuvo taiklesnių už klaipėdiečius, antrieji liko Raseinių socialdemokratai, treti – šilališkiai. Virvės traukimo rungtyje stipriausi buvo uteniškiai, antrąją vietą laimėjo Kaunas, trečiąją – klaipėdiečiai.

Pavakarę vyko sportinių varžybų ir konkursų nugalėtojų apdovanojimas, lydimas ovacijų ir garsių sirgalių plojimų. Partijos pirmininkas A.Butkevičius, Seimo narės Irena Šiaulienė bei Birutė Vėsaitė negailėjo šypsenų ir gražių padėkos žodžių.

 Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Klaipėdos skyriaus nariai organizavo “Protų mūšį”, kuris susilaukė didelio susidomėjo ne tik iš jaunimo, bet iš vyresnio amžiaus sąskrydžio dalyvių. Taip pat buvo įkurta jaunimo zona, kurioje visi norintys galėjo išmėginti stalo futbolą.

Šventės kulminacija – bendras socialdemokratų šokis prie jūros „FLASHMOBAS“. Didžiulis būrys bičiulių, vilkinčių raudonais partijos marškinėliais, atliko visame pasaulyje populiarią „flashmob“ akciją. „Flashmob’as” – tai renginys, kurio metu žmonės susiburia vienoje vietoje, atlieka netikėtus bei neįprastus judesius. Ir nors tai yra trumpas, kelių akimirkų pasirodymas, jo dalyviai tomis akimirkomis tampa darniu kolektyvu, siekiančiu bendro vieno tikslo. „Nesuklysiu pasakydama, kad būtent jo metu visi pasijutome tokie vieningi, tikri socialdemokratai. Širdyje tikrai kažkas suvirpėjo…“, – įspūdžiais dalinosi LSDP Klaipėdos skyriaus atstovė spaudai Žydrūnė Jazbutienė.

Šokdami socialdemokratai palydėjo saulę, pasižiūrėjo įspūdingą fejerverkų šou, uždegė laužą. Degančios liepsnos fone skambėjo muzika, pakilios nuotaikos apimti bičiuliai sukosi rateliuose, dainavo… Mėgstantys dainuoti rinkosi į karaoke klubą, kur vyko vakaras “Tauta dainuoja pati”. O mėgstančių šokti laukė diskoteka su grupe „BlueFun“. Šokėjai pasakojo, kad kojos kilnojosi pačios, o ištvermingiausi šokėjėliai sulaukė ir saulės patekėjimo.

Sekmadienį – atsisveikinimo liūdesys ir pasižadėjimai pasimatyti kitais metais. Po LSDP pirmininko pavaduotojo Juozo Oleko bei sąskrydžio šeimininkės Lilijos Petraitienės padėkos žodžių tradiciškai nuskambėjo partijos himnas „Duok ranką, bičiuli!”. Socialdemokratai jį traukė susikibę rankomis, mintyse, ko gero, tikėdamiesi, jog toji vienybė Lietuvos socialdemokratų partiją nuves į pergalingus Seimo rinkimus.

O šauniesiems sąskrydžio organizatoriams ir Klaipėdos skyriaus pirmininkei Lilijai Petraitienei norime padėkoti H. Ibseno mintimi: „Tūkstančiu žodžiu nenuveiksi tiek, kiek vienu geru darbu“.

Auksė Kontrimienė


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė