Taurakiemis atšventė savo vėliavos šventę

Šeštadienį, rugsėjo 1 dieną, mokyklose praūžus Mokslo ir žinių šventei, Taurakiemis sukvietė seniūnijos gyventojus ir svečius į oficialų naujosios savo vėliavos pristatymą ir linksmybes. Taurakiemis tapo dvidešimtąja Kauno rajono seniūnija, kuri turi savo vėliavą. Kol kas be herbo ir vėliavos yra likusios Alšėnų, Garliavos apylinkių, Linksmakalnio, Rokų ir Vilkijos apylinkių seniūnijos.

Išsirinkti, kas galėtų tapti Taurakiemio simboliu, nebuvo paprasta: mėginta ieškoti istorinių datų, garsių vietų, iš amžių glūdumos ateinančių tapatumo ženklų, tačiau bergždžiai, tad galų gale taurakiemiškiai nusprendė atsigręžti į šiandieną ir pažiūrėti, ką turi vertingiausio savo seniūnijoje. Vienbalsiai buvo nuspręsta, kad labiausiai Taurakiemį garsina visoje Lietuvoje analogų neturintis Arlaviškėse nusidriekęs Kadagių slėnis. Taigi ir seniūnijos ženklu buvo pasirinktas sodriai žalias kadagys, apkibęs mėlynomis uogomis.

Taurakiemio seniūnijos herbą ir vėliavą šių metų vasarį savo dekretu patvirtino Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, o šeštadienį naujoji vėliava buvo pašventinta šv. Mišių metu. Iš koplyčios vėliavą išlydėjo pučiamųjų ansamblio ir kojūkininkų ceremonija.

Taurakiemiškius su naujosios vėliavos švente sveikinęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas priminė, kad vėliava – ne tik simbolis, pilietiškumo ir priklausomumo savo kraštui ženklas, bet ir įsipareigojimas gerbti ir puoselėti. Merui buvo įteikta naujoji vėliava, nuo šiol garbingai plazdėsianti šalia kitų devyniolikos, prie rajono savivaldybės pastato Kaune.

Pasididžiavimo savuoju kraštu – kad ir kur bebūtų – visiems linkėjo ir šios šventės globėjas, pats gyvenantis Taurakiemyje, Piliuonoje, mūsų Tarybos narys Antanas Nesteckis. Taurakiemio seniūnė Danutė Glinskienė dėkojo A. Nesteckiui už geranoriškumą ir visada draugiškai ištiestą pagalbos ranką.

Šiltą ir melodingą koncertą susirinkusiems šventės svečiams dovanojo nuostabių balsų dainininkai – Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, užlieję Piliuoną tiek tarpukario Kauno, tiek populiarių miuziklų ir operečių garsais. Abejingų nepaliko ant scenos juos pakeitę mūsų rajono choro „Božolė“ jaunieji choristai, pašokti kvietė grupė „Parkas“. Šventės pabaigoje dangų papuošė ryškūs fejerverkai.

KRS inf.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė