Socialdemokratai kviečia politines partijas vykdyti korektišką rinkimų kampaniją

Artėjant Seimo rinkimams Lietuvos socialdemokratų partija pastebi pavojingas populizmo ir gatvės politiką deklaruojančias tendencijas. Baigiama sužlugdyti viena svarbiausių valstybės sričių – teisėsauga ir teismai. O atsakomybės už teisėsaugos darbą paralyžiuojančią gatvės politiką, panašu, niekas ir neketina prisiimti.

Atsakingas pareigas einantys valstybės pareigūnai, pavyzdžiui Seimo Pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė pasirašo viešą kreipimąsi, kviečiantį į mitingą, kuriame skamba gatvės žargonui prilygstantys kaltinimai: teisėjų klanai ir pan.

Konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis per partijos tarybos posėdį apgailestauja, kad konservatoriai be reikalo stovėjo nuošalyje Kedytės byloje, būtų aktyviau gynę mergaitę – būtų susirinkę pritarimo balsus. Kas galėjo išprovokuoti tokį politinį cinizmą: visiška desperacija ir artėjančio triuškinančio pralaimėjimo nuojauta?

Seimas yra aukščiausio lygio valstybės institucija, kuri savo rankose turi visus mechanizmus keisti teisinę sistemą, būtent Seimo narių bei Parlamento vadovybės rankose yra galimybės keisti įstatymus ir tobulinti teisėsaugos bei teismų darbą. Užuot keitę įstatymus, kai kurie politikai renkasi minios kelią, įsijungia į gatvės politikos procesus, diskredituoja valstybę, visą politinę ir teismų sistemą.

Yra teismų, kurių darbą galima kritikuoti, galbūt yra teisėjų, kurie irgi verti kritikos. Bet pasmerkti juos visus be teismo… Ar minia gali priimti tokius sprendimus? Kas tuomet lieka iš valstybės?

Kovodamos už kiekvieną balsą partijos pradėjo itin pataikauti būsimiems rinkėjams. Politinė kova už išlikimą yra svarbi, bet ar galima aukoti pamatines vertybes ir pačią valstybę? Negi leisime, kad gatvės minios „teismas“ nuspręstų: kurie teisieji ir kurie ne.

Stebina ne tik kai kurių Seimo narių, bet ir Seimo Pirmininkės laviravimas bei Vyriausybės stručio pozicija. Vienintelė Prezidentė akivaizdžiai pareiškė, kad teismai yra institucija, į kurios veiklą ji nesikiša. Socialdemokratai pritaria tokiai pozicijai.

Socialdemokratai kviečia už Lietuvos ateitį atsakomybę jaučiančias politines partijas vykdyti korektišką rinkiminę kampaniją, negriauti valstybės pagrindų, nepasiduoti gatvės politikų reikalavimams bei jais manipuliuojančių parlamentarų rinkiminiams žaidimams.

LSDP informacijos centras


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė