Dvi sparčiai augančios savivaldybės dalijasi patirtimi

Jauniausias Lietuvos meras – Vilniaus rajono savivaldybei pirmus metus vadovaujantis Robert Duchnevič (31 m.)– atvyko pasisemti patirties pas vieną labiausiai patyrusių savivaldos atstovų Valerijų Makūną, kuris Kauno rajonui sėkmingai vadovauja jau penktą kadenciją.

Pirmadienį abu politikai su savo komandų nariais ir specialistais lankėsi Mastaičių daugiafunkciame centre, apžiūrėjo baseiną, susipažino su Akademijos Pilėnų kvartale vykstančiais renovavimo ir kiemų tvarkymo darbais, po to diskutavo Kačerginės daugiafunkciame centre.

„Iš mero V. Makūno ir jo politinės komandos galima imti pavyzdį, kaip efektyviai ir greitai spręsti gyventojams opius klausimus. Turime daug panašių iššūkių, todėl pasidalydami patirtimi galime pasiekti geresnių rezultatų“, – pastebėjo R. Duchnevič.

Kauno rajono savivaldybės gyventojų skaičius artėja prie 113 tūkstančių, Vilniaus rajonas taip pat pasižymi itin sparčiais augimo tempais, todėl abiem savivaldybėms svarbu užtikrinti pakankamą vietų skaičių darželiuose, nuolat optimizuoti švietimo įstaigų tinklą.

Spręsdama šias problemas, Kauno rajono savivaldybė pirmoji šalyje panaudojo Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) modelį, pagal kurį buvo pastatyta Mastaičių pradinė mokykla, modernizuotas baseinas, Kačerginės daugiafunkcis centras ir Zapyškio pagrindinė mokykla.

Svečiai aplankė Akademijoje veikiantį šeimos darželį, domėjosi galimybėmis statyti ugdymo įstaigas iš greitai surenkamų modulių.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė