Į Kauno rajoną išrieda smaragdinis viešasis transportas

Jau šį penktadienį, rugpjūčio 25 dieną, į Kauno rajono miestelius ir kaimus išriedės naujieji smaragdiniai autobusai. Nuo šiol viešojo transporto paslaugas pakaunėje teiks vienas tiekėjas – UAB „Kautra“. Kauno rajono savivaldybė vežėją išrinko konkurso būdu. Paslaugą jis teiks 7 metus.

Kokybiška ir saugi paslauga

„Šios dienos laukėme 5 metus. Kelias buvo sunkus, vingiuotas, bet šiandien galime pasidžiaugti, kad Kauno rajono gyventojai gaus kokybišką, saugią, europinius standartus atitinkančią viešojo transporto paslaugą“, – džiaugėsi Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Pirmadienį į oficialų autobusų pristatymo renginį Zapyškyje atvykę svečiai pirmieji išbandė dar dažais kvepiančius naujuosius autobusus. Kauno rajone keleivius veš 16 mažesnių (22 vietų) „Mercedes“ ir 55 dideli (55 vietų) „Temsa“ autobusai.

Autobusai visiškai nauji, Euro 6 standarto, žemagrindžiai, pritaikyti patogiai įlipti, važiuoti ir išlipti bet kuriam žmogui, net ir turint specialiųjų poreikių.

Meras negailėjo gražių žodžių vežėjui, bendrovei „Kautra“, kuri Lietuvoje yra viena stambiausių įmonių, teikiančių transporto paslaugas. Per metus bendrovė šalyje perveža 6 mln. keleivių.

„Dėkojame Kauno rajono savivaldybei už mūsų bendrovei suteiktą pasitikėjimą. Pažadame, kad pateisinsime jūsų lūkesčius“, – sakė UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

Į renginį atvyko ir autobusų gamintojų „Temsa“ atstovai iš Turkijos. Su bendrove „Kautra“ jie bendradarbiauja jau 20 metų

„Lietuvoje važinėja 300 mūsų pagamintų autobusų. Džiaugiamės, kad mūsų autobusai nuo šiol riedės ir po Kauno rajoną“, – teigė „Temsa viceprezidentas pardavimams Europoje Hakan Koralp.

Pritaikyta neįgaliesiems

Autobusuose sumontuota išorinė ir vidinė keleivių informacinė sistema (švieslentės). Jose bus rodomi ir balsu pranešami stotelių pavadinimai. Kiekviename autobuse įrengta trijų kamerų vaizdo stebėjimo sistema. Tai užtikrins keleivių saugumą ir įvykių atkūrimą, jei to reikėtų.

Įspūdingiausia naujiena – informacija apie pagalbos mygtukus bus skelbiama ir Brailio raštu. Ši naujovė, kaip ir stotelių įgarsinimas, bus patogi žmonėms su regėjimo negalia. Šioje srityje Kauno rajonas bus pirmasis Lietuvoje.

„Viešuoju transportu naudojuosi kasdien, mėgstu keliauti, todėl džiaugiuosi, kad šie autobusai puikiai pritaikyti žmonėms, turintiems negalią“, – pasakojo neįgaliojo vėžimėlyje sėdinti Birutė Zaveckienė, pirmoji išbandžiusi naująjį autobusą.

Naujieji autobusai labai aiškiai išsiskirs iš kitų autobusų – visi autobusai bus smaragdo spalvos, kuri atspindi naująjį Kauno rajono vizualųjį identitetą.

Maršrutai išliks tie patys 

Dauguma maršrutų išliks tokie patys, kokie buvo ir iki rugpjūčio 25 d. Pasikeis tik kai kurie numeriai: 150 (S) pasikeis į 150, 150 (N) į 151, 150 (K) – į 120, 150 (M) – į 140, 159 (A) – į 194 (važiuos ne iš Kauno autobusų stoties, o iš Kauno pilies), 180 (A) į 181.

Taip pat atsiras vienas papildomas priemiesčio maršrutas – 146-asis, Kauno AS-Šlienava-Žiegždriai (planuojama važiuoti iki Samylų k. sodų).

Esamų maršrutų tvarkaraščiai išliks tokie patys su minimaliomis laiko korekcijomis (+/- kelios minutės) pagal gyventojų ir bendruomenių prašymus. Eismo dažnumo kol kas didinti neplanuojama.

Eismo tvarkaraščiai yra skelbiami Kauno rajono savivaldybės svetainėje krs.lt, skiltyje „Gyventojams“, „Viešasis transportas“.

Gyventojai už kelionę galės atsiskaityti grynaisiais pinigais, taip pat įsigyti terminuotus bilietus pas vairuotoją arba stoties kasose.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė