Just. Marcinkevičiaus eilės įkvepia ir pirmaklasius

„Tai gražiai mane augino laukas, pieva, kelias, upė…“, – šios daina tapusios Justino Marcinkevičiaus eilės ketvirtadienį skambėjo Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Tądien čia buvo pristatyta Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondo knygelė pirmokams „Vaikų žemė“, į kurią pateko šio poeto eilėraščiai, skirti mažiesiems skaitytojams.

Fondo vadovė Aurelija Makūnienė dėkojo poeto dukroms Jurgai ir Ramunei Marcinkevičiūtėms už galimybę panaudoti žinomo autoriaus kūrybą.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas džiaugėsi, kad knygelė pateks į beveik 1200 pirmaklasių rankas. „Šiandien moksleiviai turi pagalbininkų: kompiuterį, išmanųjį telefoną, elektroninę lentą. Vis dėlto pasaulio pažinimas neįmanomas be rakto, kuris vadinasi knyga. Knygos lavina vaizduotę, ugdo protą, padeda suprasti gyvenimą, sušildo širdis“, – kalbėjo meras, tvirtindamas, kad „Vaikų žemė“ pasaulį išvydo laiku ir vietoje.

Tai jau 14-oji knyga, kurią išleidžia Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas ir padovanoja visiems Kauno rajono pirmokams. Spalvingą leidinį šį kartą iliustravo Vandžiogalos gimnazijos moksleiviai (mokyt. Ona Šiušienė).

Renginyje, kurį režisavo Garliavos kultūros centro režisierė Zita Butiškytė, koncertavo Mastaičių pradinės mokyklos-daugiafunkcio centro ir Jonučių lopšelio-darželio „Uosiukas“ auklėtiniai.

A.Makūnienė dėkojo jauniesiems atlikėjams, prie knygos leidybos prisidėjusioms fondo savanorėms, redaktorei Marijai Kuktorienei, dizainerei Neringai Kartanei ir vaikams, kurių pastangomis knygelė tapo dar žaismingesnė ir patrauklesnė.

Į „Vaikų žemę“ patekusius Vandžiogalos gimnazijos moksleivių piešinius galima pamatyti ir Kauno rajono viešosios bibliotekos parodų salėje.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė