Kinai pakaunėje planuoja investicijas ir siūlo keistis studentais

Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) programos ir čia vykstančios parodos sudomino Kauno rajone besisvečiuojančią Dziašano apskrities (Kinijos liaudies respublika) delegaciją.

„Manau, kad jau artimiausiu metu ASU ir Dziašano universitetas galėtų keistis studentais, dėstytojais, dalytis patirtimi“, – tvirtino Dziašano apskrities merė Xu Qing. Kartu su kitais delegacijos nariais ji apžiūrėjo ASU mokymosi bazę, susipažino su kiniškai parengta interneto svetaine, apsilankė tuo metu Akademijos miestelyje vykusioje miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų parodoje „Sprendimų ratas“.

 “Nors Kauno rajonas savo dydžiu, geografine padėtimi ir tradicijomis gerokai skiriasi nuo Dziašano, tačiau turime daug panašumų. Abu regionai garsėja inovacijomis, čia susikerta reikšmingos transporto arterijos, išvystytas žemės ūkis, veikia laisvosios ekonominės zonos”, – pastebėjo Kauno rajono meras Valerijus  Makūnas.

Dziašano merė X.Qing teigė matanti daug galimybių bendradarbiauti logistikos, technologijų, maisto pramonės, žemės ūkio, turizmo srityse. „Kinijos vyriausybė ketina paversti Dziašaną pavyzdinio vystymosi zoną, jau yra parengtas planas penkeriems metams, todėl atsivers dar daugiau galimybių“,- tvirtino merė.

Kinai pasiryžę pirkti lietuvišką žemės ūkio produkciją. Jie ypač domėjosi Kauno LEZ įsikūrusia bendrove „Pienas LT“ ir Karmėlavoje veikiančiu sraigtasparnių mokymo centru „AST Europe“.

Kauno rajoną ir Dziašano apskritį sieja pernai pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Dziašanas yra įsikūręs Jangdzė upės deltoje, megapolio Šanchajaus kaimynystėje ir pasižymi itin sparčia plėtra.

Beveik 4 mln. gyventojų turinčiai Dziašano apskričiai priklauso 6 miestai (Taozhuangas, Tianningas, Xitangas, Ganyao, Dayunas ir Yaozhuangas) ir 3 savivaldybės (Weitango, Louxingo ir Huimino), 104 administraciniai kaimai ir 43 bendrijos.

Dziašanas didžiuojasi upėmis ir iš gamtos gaunamų produktų gausa, todėl yra vadinamas žuvies, ryžių ir šilko žeme. Ypač išvystytas žemės ūkis (grybų, gėlių, ryžių auginimas), medienos pramonė (maždaug 300 įmonių), elektronika.

Apskritis pritraukė daug vietos ir tarptautinių investuotojų iš JAV, Japonijos, Pietų Korėjos, Vokietijos. Čia įsikūrusi „Rene Sola“ – didžiausia pasaulyje monokristalinio silikono gamintoja. Taip pat daug gaminama vaistų ir chemikalų.

Xitangas  – tūkstantmetę istoriją menantis miestas, statytas Mingų dinastijos laikais, įtrauktas į preliminarų UNESCO paveldo sąrašą.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė