Kovo 8-oji paminėta Kauno valstybiniame muzikiniame teatre

1899 metais socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo politinius žygius, siekiant lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija, 1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vykusioje moterų konferencijoje dalyvavo per 100 moterų, atstovaujančių įvairias šalis. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti moters laisvių, teisių, lygių galimybių siekiams įprasminti. Jau 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Kai kuriose šalyse moterys netgi bijojo oficialiai švęsti šią dieną, kad nebūtų nubaustos policijos.

Lietuvoje Kovo 8 – oji – atmintina diena, švenčiama kaip moterų solidarumo diena. Ilgainiui ši šventė prarado politinį atspalvį ir tapo proga išreikšti dėmesį bei pagarbą aplink esančioms moterims. Šio pavasario Tarptautinė Moters dienos šventė džiugino ne tik kaišiadorietes, bet ir visos Lietuvos moteris gaiviu vėjeliu, saule, sprogstančiais pumpurais ir įsisiūbuojančiomis paukščių trelėmis.

Šventinę nuotaiką puoselėjo ne tik gamta. Lietuvos Socialdemokratų partijos narėms – bičiulėms moterims – šventę Kauno valstybiniame muzikiniame teatre dovanojo LSDP partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius, organizavo Kauno rajono LSDP skyrius, profesionalia muzika ir šokiu džiugino šio teatro atlikėjai. Susirinkusias bičiules pasveikino LSDP pirmininko pavaduotojai: Seimo narys Juozas Olekas, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkė Birutė Vėsaitė. Sveikinimuose buvo girdima pagarba, dėmesys ir kreipimasis į moteris būti solidarioms ir vieningoms. Moteris pradžiugino ir Kauno skyriaus nario Vasilijaus Popovo skaitomos savo kūrybos eilės.

Į nuotaikingą šventinį koncertą suvažiavo ne vienas šimtas socialdemokračių ir visos Lietuvos. Betarpiškai bendraudami su atlikėjais ir žiūrovais (dauguma jų – žiūrovės) gyvai ir emocingai renginį vedė teatro dainininkai Žanas Voronovas ir Viktorija Streiča. Jiems pristatant, klausytojai teatro scenoje buvo „įsukti“ į legendinių miuziklų Richardo Kočiantės „Paryžiaus katedra“, Eltono Džono „Aida“, Kolo Porterio “Bučiuok mane, Keit”, Bazo Luhrmanno „Mulen Ružas“ spalvas, muziką, dainas, arijas ir nepriekaištingos choreografijos šokius. Kaišiadorių socialdemokratėms Janinai, Gražinai, Galinai, Živilei, Erlandai, Astai labai patiko atlikėjų G. Pečkytės, R. Zaikauskaitės. I. Vaznelytės, K.Siurbytės, M. Rekio, Ž. Voronovo atliekami kūriniai, teatro šokėjų choreografija, dailininkų kurti sceniniai kostiumai…

Giedra pavasario saulė, kolegų vyrų šypsenos, nuoširdus, kiekvieną bičiulę pasiekęs LSDP Kaišiadorių skyriaus bičiulių vyrų ir pirmininko Seimo nario Broniaus Bradausko sveikinimas, mūsų miesto atstoves pasitikęs pavasarėjantis Kaunas ir jo Muzikiniame teatre dovanota šventė, duoda pradžią gražiam pavasariui, kūrybingam Moters – motinos, žmonos, darbuotojos, kolegės, bendruomeninikės, savanorės, politikės – darbui, siekiams, tiesoms ir teisėms. Ir visa ta darbų ir siekių puokštė – su aplinkinių vyrų paskatinimu, palaikymu ir parama.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė