Pirmadienį įvyko Seimo socialdemokratų ir sveikatos apsaugos ministro susitikimas

Vakcinacijos kalendoriaus neturime ir viena pagrindinių to priežasčių – nepakankamai sklandžiai Europos Komisijos koordinuojamas vakcinų tiekimo procesas, pirmadienį susitikęs su Socialdemokratų frakcija Seime kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministras taip pat aptarė visuomenės informavimo priemones dėl didesnio pasitikėjimo vakcinomis bei visu procesu, karantino priemonių švelninimą bei sveikatos apsaugos sistemos pertvarkas ateityje.

Ministras: ruošiamės plačiam testavimui

Buvusi finansų ministrė Rasa Budbergytė klausė, kokią visuomenės švietimo strategiją dėl vakcinacijos rengia ministeriją pridurdama, jog galimi nauji karantino suvaržymų palengvinimai leistų lengviau atsikvėpti ir verslui, ir žmonėms.

„Ministre, ar turite visuomenės švietimo strategiją, kuria būtų skatinama skiepytis? Anksčiau publikuota apklausa, kurioje klausimas buvo formuluojamas taip, jog kuo daugiau žmonių atsakytų „taip“, parodė, jog tokių vos du trečdaliai. Na, o kitas klausimas, ar nesvarstote atlaisvinti karantino apribojimų nelaukiant balandžio mėnesio, kaip siūlo Saulius Čaplinskas?“ – klausė R. Budbergytė.

Ministro teigimu, yra sudaryta medija grupė, užsakyta speciali apklausa, kuria siekiama išsiaiškinti tikslines grupes ir kokiomis priemonėmis geriausia jas pasiekti, tačiau apie karantino švelninimą kalbėti dar per anksti.

„Karantino priemonės yra bendras Vyriausybės reikalas. Mūsų ministerija [sveikatos apsaugos – red. past.] teigia, jog negalima lengva ranka atpalaiduoti priemonių neturint atitinkamų papildomų įrankių. Mes nebūsime tie, kurie sakys, kad galima atsipalaiduoti, turės būti nuoseklus išėjimas“, – apie suvaržymus kalbėjo A. Dulkys.

Dėl sveikatos įstaigų ateities – nežinia

Koronavirusui dar sykį parodžius sveikatos sistemos pajėgumų Lietuvoje netolygumus anksčiau ar vėliau teks sugrįžti prie gydymo įstaigų reformos sumanymo – nepaisant to, jog ne regionų centruose esantys sveikatos apsaugos centrai skundžiasi lėšų trūkumų ir dėl to negali kokybiškai padėti visiems pacientams, praėjusi Vyriausybė buvo užsimojusi dalies regioninių ligoninių atsisakyti, o naujosios planai šioje srityje vis dar yra neaiškūs.

„Pirmiausia norime įsivertinti visuomenės senėjimo įtaką. Taip, kaip rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija – kokie yra realūs poreikiai vietos bendruomenėse, kokia bus visuomenės struktūra per ateinančius 15-20 metų ir nuo to priklausys, koks bus mūsų sveikatos priežiūros įstaigų tinklas“, – teigė A. Dulkys atsakydamas į Juliaus Sabatausko klausimą dėl adekvataus finansavimo ne tik didiesiems sveikatos paslaugų teikimo centrams, bet ir regionuose esančioms įstaigoms.

Papildydamas šią, platesnę sveikatos apsaugos sistemos, temą Eugenijus Sabutis teiravosi dėl greitosios medicinos pagalbos teikimo pertvarkos ir platesnio visuomenės įtraukimo į šios srities klausimus, tačiau konkrečių pasižadėjimų neišgirdo.

„Situacija yra gana liūdna, nes skirtingų įstaigų pajėgumai yra gana skirtingi. Sutarėme, jog turėsime reguliarius susitikimus su bendruomene, iš naujo svarstysime visus klausimus. Asmeniškai vengčiau žodžio „centralizavimas“, nes patys ten dirbantys žmonės kalba apie tam tikras galimybes, kur jie galėtų dirbti labiau susijungę su kitomis įstaigomis“, – sakė ministras.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė