Sibiro kankinių auką Tabariškėse liudys atnaujintas kryžius

Simboliškai birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, Tabariškėse (Ringaudų seniūnija) iškilmingai atidengtas atnaujintas kryžius Sibiro kankinių aukai atminti. 1941 metų Sovietų Sąjungos represinės struktūros tądien pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Per keletą dienų į gyvulinius vagonus buvo sugrūsta ir išvežta tūkstančiai šviesiausių Lietuvos žmonių. Trėmimai neaplenkė ir šio krašto.

Daugiau nei prieš 20 metų kunigo Petro Dumbliausko iniciatyva Tabariškių kapinaitėse buvo pastatyti trys kryžiai tremties aukoms atminti. Juos sukūrė Juozas Voronavičius ir Arvydas Petkus.

Birželio 14 dieną kasmet čia susiburdavo bendruomenė, pagerbdavo tremtinių atminimą. Negailestingas laikas darė savo, kryžiai sutrūnijo. Vykdant bendrą Kauno rajono savivaldybės ir Lietuvos krepšinio federacijos projektą „Senųjų kryžių atstatymas“, vietoj trijų pastatytas tautodailininko Adolfo Teresiaus atnaujintas kryžius. Tai jau trečioji seniūnija, kurioje vykdomas minėtas projektas. Kauno rajone dar bus atnaujinto keturi kryžiai ir bendruomenės jaunimui padovanotos naujos krepšinio lentos ir kamuoliai.

Gedulo ir vilties dienos minėjime ir atstatyto kryžiaus atidengimo ceremonijoje dalyvavo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, Tarybos nariai Kazimieras Masilionis, Antanas Nesteckis, Algirdas Žandaras, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė, Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas, gausius būrys vietos bendruomenės.

Per tylias kapinaites pleveno liūdnos folkloro ansamblio „Ringauda“ atliekamos tremtinių dainos, gyvuosius liudininkus į anas dienas grąžino iš garsiakalbių nuskambėję traukinio ratų bildesys, viltingai plaukė birbynės melodija…

„Prisimindami didžias netektis, greta Gedulo iškeliame Viltį – nes žiaurioje tremties tragedijoje išryškėjo ir didis tremtinių paliktas liudijimas: iškilūs artimo ir Tėvynės meilės, pasiaukojimo ir solidarumo pavyzdžiai. Viltis, išnešiota per visą okupacijos laikotarpį, leido tikėti, kad nei prievarta, neižlugdymas nesunaikins aktyvios, veržlios, tautos idealams ir žmogiškumo principams ištikimos Lietuvos“, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras V. Makūnas.

Atnaujintą kryžių pašventino Tabariškių parapijos klebonas kunigas Rimantas Baltrušaitis. Pasak klebono, dažnam lietuviui Sibire silpstant vilčiai telikdavo viena – priglusti prie kryžiaus ir pasisemti stiprybės.

Lietuvos krepšinio federacijos vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas pasidžiaugė, kad galėjo prisidėti prie gražios iniciatyvos – atnaujinti laiko apgadintą kryžių tremties aukoms atminti Tabariškėse. Kai tik bendruomenė apsispręs, federacija įvykdys ir kitą projekto punktą – pasirūpins jaunimu, mėgstančiu žaisti krepšinį.

KRS inf.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė