Socialdemokratų sąraše „-“ ir 14 nepartinių lyderių!

Naujoje Kauno rajono savivaldybės taryboje bus 31 vieta; šeštadienį įvykusioje LSDP skyriaus konferencijoje buvo patvirtintas 62 kandidatų sąrašas. Pusę jo sudaro moterys, net 14-ka bendruomenėms atstovaujančių nepartinių lyderių.

„Sąrašą formavome atsižvelgdami į kandidatų kompetencijas, patirtį ir patikimumą. Taip pat siekėme, kad jie atstovautų įvairioms seniūnijoms, gerai žinotų vietos problemas”, – tvirtino į mero postą vėl kandidatuojantis Kauno rajono socialdemokratų lyderis Valerijus Makūnas.

Darbai kiekvienoje seniūnijoje

„Kauno rajono gyventojų skaičius jau siekia beveik 110 tūkstančių. Šis augimas įpareigoja skirti dar daugiau dėmesio žmonių gyvenimo kokybei, matyti visas visuomenės grupes – ir jaunimą, ir senjorus“, – kalbėjo politikas.

Svarbiausi komandos tikslai: baigti modernizuoti visas ugdymo įstaigas, pastatyti naujų mokyklų ir darželių priemiestinėse seniūnijose, užtikrinti vietas visiems rajono darželinukams nuo 2 metų.

„Toliau remsime šeimas, teiksime kraitelius naujagimiams ir pirmokams. Ypač dideli darbai laukia Domeikavoje, Garliavoje, Raudondvaryje, Neveronyse, Akademijoje, Užliedžiuose. Jau esame parengę naujų mokyklų, darželių ir stadionų projektus. Šių objektų labai laukia sparčiai augančių seniūnijų gyventojai. Teiksime daugiau paslaugų senjorams, neįgaliesiems, socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, didinsime darbo užmokestį, – vardijo prioritetus V. Makūnas.

Keliai, gatvės, transportas, vandentvarka, namų renovacija, laisvalaikio erdvės – kiekvienai iš 25 Kauno rajono seniūnijų socialdemokratai parengė konkrečių darbų planą.

Dar vienas svarbus programos akcentas – žaliasis kursas. Tai ne tik žaliosios energetikos skatinimas, elektromobilių stotelių įrengimas seniūnijose, bet ir nauji parkai, skverai urbanizuotose vietose.

Sąraše – 3 mokslų daktarai

Socialdemokratų sąraše, be žmonių, ne vienus metus esančių politikoje, yra teisininkų, ekonomistų, finansininkų, pedagogų, socialinių darbuotojų, kultūrinės veiklos organizatorių, inžinierių, verslininkų, ūkininkas, istorikas, trys mokslų daktarai.

Tarp nepartinių kandidatų – žurnalistė, Užliedžių bendruomenės centro pirmininko pavaduotoja Laima Pilipavičienė, Domeikavos kaimo bendruomenės centro pirmininkė Rūta Butkuvienė, Varluvos seniūnaitis Donatas Pocius, Narsiečių seniūnaitė Aurelija Sederavičienė, daug kitų bendruomenių lyderių.

30 proc. kandidatų jaunesni nei 40 metų, jauniausiai kandidatei Monikai Kiaušaitei – 28 m. Pusę sąrašo sudaro moterys. „Šis faktas kalba apie tai, kad Kauno rajono moterys yra aktyvios“, – teigė V. Makūnas.

Pastebėti Lietuvoje ir užsienyje

Kauno rajono savivaldybė, kurios Taryboje daugumą sudaro socialdemokratai, pelnė svarių apdovanojimų šalies ir tarptautiniu mastu. Ekspertai Kauno rajoną vertina kaip vieną geriausių šalyje savivaldybių. Kauno rajone diegiamos naujovės skatinant jaunas šeimas, kuriant darželių tinklą, sveikai maitinant vaikus perimamos nacionaliniu mastu.

Už pasiekimus įvairiose srityse Kauno rajono savivaldybė yra pelniusi net 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksines krivūles“, šiemet ji įteikta už žaliąsias iniciatyvas.

Ramučių kultūros centras pripažintas geriausiu kultūros centru šalyje.

Europos verslo asamblėja už inovacijas ir verslui palankių sąlygų kūrimą Kauno rajono savivaldybę apdovanojo šios organizacijos vėliava ir sertifikatu. Europos kultūrinio turizmo tinklas ECTN skyrė prestižinį apdovanojimą už Raudondvario dvaro žirgyno pritaikymą menų inkubatoriui.

V. Makūnas už nuopelnus savivaldai apdovanotas „Savivaldos riterio“ krivūle, o už sporto infrastruktūros kūrimą ir bendrai įgyvendintus projektus šiemet jam suteiktas Lietuvos sporto universiteto Garbės daktaro vardas.

Kviečia į talką bendruomenes

Per paskutinę kadenciją Kauno rajono savivaldybė pastatė vaikų darželius Domeikavoje, Jonučiuose, Noreikiškėse, Akademijoje, Užliedžiuose ir kitose vietose ir sukūrė kelis tūkstančius naujų vietų mažiesiems Kauno rajono gyventojams.

V. Makūnas tvirtino, kad naujos kadencijos tikslas bus visiškai išspręsti vietų trūkumą. „Planuojame darbus visose seniūnijose, tačiau daugiausiai investicijų nukreipsime augančioms priemiesčių aglomeracijoms, kur ypač reikia mokyklų, darželių, parkų, skverų, dviračių takų, šaligatvių“, – pabrėžė politikas.

Šią kadenciją buvo sėkmingai įgyvendinti pirmieji dalyvaujamojo biudžeto projektai, kuriems idėjas siūlė bendruomenės, o lėšų skyrė savivaldybė. V. Makūnas pastebėjo, kad toks modelis padeda labiau išgirsti vietos žmonių lūkesčius ir patikino, kad ateityje jam bus skiriama daugiau lėšų.

„Įsitikinome, kad gerų rezultatų galima pasiekti tik esant stabiliai Tarybos daugumai ir aktyviai dirbant su bendruomene. Mūsų krašto žmonės yra labai pilietiški, todėl tikiu, kad darbai bus tęsiami ir Kauno rajonas toliau žengs lyderių gretose.“


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė