Socialinių įstaigų vadovai atvėrė skaudulius ministrui

Vaiko teisių apsaugos tarnybos ateitis, globėjų ir įtėvių rengimas, pagalba į savarankišką gyvenimą žengiantiems globotiniams, socialinių darbuotojų motyvavimas – šiais aktualiais klausimais Kauno rajono socialinių įstaiga vadovai penktadienį diskutavo su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu.

Susitikimas vyko Kauno rajono socialinių paslaugų centre (KRSPC). Tai įstaiga, kurios teikiamas paslaugas gerai vertina ne tik šalies, bet ir užsienio ekspertai.

Kauno r. mero pavaduotojas Paulius Visockas ir KRSPC direktorė Kristina Stanislovaitienė pakvietė svečią į Dienos socialinės globos centrą, kuriame sutrikusio intelekto vaikams psichologės vedė pratybas, padedančias ugdyti bendravimo įgūdžius. Čia vyksta ir meno terapijos užsiėmimai.

KRSPC taip pat veikia Socialinių paslaugų ir Šeimos gerovės skyriai, Krizių centras. Erdvioje sporto salėje vyksta judumo užsiėmimai senjorams, kurios veda patyrę kineziterapeutai. Sportuoti galima ir lauke esančiuose aikštynuose.

Kauno r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Angelė Ščiukauskienė pristatė ministrui rajone teikiamas socialines paslaugas ir pasidžiaugė, kad prašančių išmokų skaičius mažėja. Kitas džiuginantis, bet daug iššūkių keliantis faktas – gyventojų skaičiaus augimas. Siekdama skatinti gimstamumą, savivaldybė visiems Kauno rajono naujagimių tėvams dovanoja 300 eurų vertės kūdikio kraitelius.

Diskusijoje atkreiptas dėmesys ir į susikaupusias problemas. Socialinių įstaiga vadovai pastebėjo, kad Vyriausybės direktyva panaikinti institucinius vaikų globos namus ir perkelti globą šeimynoms bei įtėviams yra nelengvai įgyvendinama. Savivaldybė deda daug pastangų rengdama įtėvius, tačiau įsivaikinimo skaičiai nėra tokie, kokių norėtųsi.

Vilkijos laikinųjų vaikų globos namų bei labdaros ir paramos fondo „Nemuno krašto vaikai” direktorė Vida Rainienė kalbėjo apie būtinybę svariau paremti į savarankišką gyvenimo kelią išeinančius globotinius. „Vyriausybės skiriami 3 tūkst. eurų yra pernelyg maža suma, už kurią jaunam žmogui būtų galima įsigyti normalų būstą”, – pastebėjo dešimtis globotinių užauginusi moteris.

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigalios bendras pagalbos vaikui ir šeimai organizavimo modelis. Iki šiol buvusi deleguota savivaldybėms vaiko teisių apsaugos funkcija keičiama į valstybinę, o savivaldybėse dirbantys VTAS darbuotojai turės pereiti į naują instituciją. Tokia pertvarka kelia nerimą, nes VTAS darbuotojai vis dar nežino, koks darbas jiems bus pasiūlytas.

L. Kukuraitis tvirtino, kad naujasis modelis padės sėkmingiau spręsti smurto šeimose problemą. „Lankomės savivaldybėse ir siekiame, kad neliktų neatsakytų klausimų“, – kalbėjo ministras.


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė