Tarptautinis aitvarų festivalis „-“ ir žiūrovui, ir dalyviui!

Nemuno slėnyje, greta Senosios Zapyškio bažnyčios jau 18-tą kartą vykstantis aitvarų festivalis praeitais metais pakeitė statusą: iš respublikinio tapęs tarptautiniu, 2023-iais metais vienas didžiausių Kauno rajono renginių ir toliau stebins pasaulinio lygio programa. Šiais metais vienas didžiausių Kauno rajono renginių ir toliau stebins pasaulinio lygio programa – aitvarų festivalį vainikuos garsaus italų režisieriaus Roberto Magro specialiai šiam renginiui sukurta cirko šou premjera „Circo Aquilone“ („Aitvarų cirkas“).

Aitvarų festivalyje – veiklos visai šeimai

Gegužės 27 d. visi kartu ir vėl susitiksime tarp žemės ir dangaus. Dangaus skliautus užpildys aitvarai, o Nemuno pakrantės žemę – festivalio gerbėjai, svečiai ir garsiausi šalies atlikėjai.

Kaip ir kasmet, festivalyje visi bus kviečiami dalyvauti įvairiose edukacijose, kūrybinėse, bendruomeninėse dirbtuvėse bei prisijungti prie bendruomeninio 65 kv. m. dydžio aitvaro gamybos.

Šiais metais festivalio organizatoriai pabrėžia, kad aitvarų šventė, kaip ir tikrieji dangaus kūnai – neturi ribų!

,,Daugelis festivalio gerbėjų pamini, jog nedrįsta dalyvauti varžybose dėl to, kad neturi aitvaro ar patirties aitvarų sklandyme, todėl šiais metais stengiamės garsiau kalbėti apie renginio betarpiškumą ir pabrėžti, jog laukiame VISŲ, o galimybės dalyvauti varžybose, festivalio veiklose yra vienodos tiek aitvarus turintiems, tiek jo pasigaminti nespėjusiems – renginio dalyviai galės tai padaryti viso festivalio metu veikiančiose dirbtuvėse“, – apie tarptautinio festivalio auditoriją ir veiklas pasakojo Kauno rajono Ežerėlio kultūros centro režisierė Guoda Andriuškevičiūtė.

Aitvarų festivalis per daugelį gyvavimo metų sukūrė ne vieną tradiciją, tačiau nelaužoma yra viena – aitvarų varžybos. Smagiausia tai, jog šioje veikloje gali dalyvauti visi: ir šį sportą išmanantys, ir pradedantieji aitvarų pilotai.

Varžybų vyriausiojo teisėjo Jono Kriščiūno teigimu, aitvarų varžybų dalyviai festivalyje susikuria savo atskirą renginį, kuris pritraukia minias žiūrovų. Šiais metais varžybų metu pamatysime ir neeilinius danguje plazdančius kūnus: keli jų bus gražiausio aitvaro konkurso dalyviai, sukurti iki festivalio vykusių dirbtuvių metu, o renginio dieną, stiklo menininkės Valdos Verikaitės sukurtu prizu apdovanosime žiūrovų balsais socialinėse medijose išrinkto aitvaro autorių. Konkursą aitvarų festivalio Facebook paskyroje skelbsime jau netrukus, tad kviečiame nepraleisti balsavimo.

Aitvarų varžybų dalyviai kasmet varžosi dėl trijų prizinių vietų bei dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje. Varžybų 1-3 vietų nugalėtojai apdovanojami rankų darbo prizais, kuriuos jau kelis metus iš eilės būtent šiai progai kuria stiklo menininkė Valda Verikaitė ir aitvarų meistras Tadas Surkys.

Pirmos vietos nugalėtojui atitenka ,,Laisvalaikio dovanų” įsteigtas prizas – galimybė išbandyti oro pramogas: skrydį oro balionu. Jau tradicija tapusios laimingiausio aitvaro loterijos nugalėtojui, išrinktam burtų keliu, įteikiamos festivalio rėmėjų „Vėjo brolių“ dovanos – aitvarai ir unikalūs siurprizai!

Tarptautinė programa

Festivalio didžiojoje scenoje šiais metais pasirodys ir naujieji žiūrovų numylėtiniai, ir tikri scenos grandai: programos muzikinę dalį pradės muzikinė grupė ,,Jauti“, 2022 metais pripažinta geriausia metų roko grupe „M.A.M.A.“ muzikos apdovanojimuose. Artėjant vakaro kulminacijai, savo muzika iki dangaus pakylės “Vandenynais“ visą Lietuvą užbūręs žymusis atlikėjas Linas Adomaitis su ritmo grupe. 

Praeitais, 2022-aisiais metais festivalis, tapęs Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022 trilogijos dalimi bei žiūrovams pristatęs svečių iš Prancūzijos šviesos ir oro instaliaciją, šiemet aitvarus skraidins kartu su Kauno rajoną pamilusiu italų šiuolaikinio cirko režisieriumi Roberto Magro ir jo artistų trupe.

Gegužės 27 dieną prasidės mitologinio lietuviško aitvaro istorija, kurią, atsispindinčią viso festivalio detalėse, paskutinę festivalio valandą, į griausmingą šou sujungs R. Magro, aitvarų festivalio pievą paversdamas tikru cirku.

Circo Aquilone (aitvarų cirkas – istorija apie mažą mergaitę ir aitvarą) – būtent taip režisieriaus pavadintas, specialiai festivaliui kuriamas cirko šou taps šių metų didžiausios Lietuvoje aitvarų šventės kulminacija.

Šou artistų komanda – neeilinė. 14 žmonių, kuriančių neįprastą pasirodymą, atvyksta į Lietuvą iš įvairiausių pasaulio vietų: Italijos, Estijos, Vokietijos, Prancūzijos. Vis dėlto, nemažą dalį komandos sudaro ir mūsų tautiečiai: gerai šokio pasaulyje pažįstama Agnietė Lisičkinaitė, aktorius, šokėjas, akrobatas Džiugas Kunsmanas, na o viso šou muziką kuria ir festivalio dieną atliks – Motiejus ir Benediktas Bazarai. Pažadame, šio įspūdingo reginio metu laukia ne viena staigmena!

Aitvarų festivalis vyks nuostabios gamtos apsuptyje, o siekiant ją išsaugoti, organizatoriai kviečia į festivalį vykti alternatyviais būdais: plaukti laivu, keliauti dviračiu, rinktis viešąjį transportą. Festivaliui pasibaigus, nuo 22.30 val., visi žiūrovai bus kviečiami vakarą pratęsti šalia esančioje senojoje žemkasėje „Nemuno 7“, virtusioje kultūros erdve, kur vyks jos sezono atidarymas.

programa-ltFestivalį organizuoja: Kauno rajono Ežerėlio kultūros centras

Festivalį finansuoja: Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės

Festivalį remia: Prekybos centras ,,Savas”, UAB ,,Vėjo broliai”, UAB ,,Druskininkų Rasa”, UAB ,,Mantinga” traškučiai CHAZZ (UAB ,,Gusania”) UAB baltic sticks, UAB ,,Laisvalaikio dovanos”, UAB ,,Erelita”

Informaciniai rėmėjai: dienraštis Kauno Diena, UAB ,,Eurispauda”, radijo stotis EXTRA FM, Radijas KELYJE


Dar niekas nepaliko komentarų.

Komentuoti

Žinutė